Zamknij

Agata Duda zablokowała komentarze na Instagramie. Boi się hejtu?

09.09.2020 15:13
Agata Duda
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

Agata Kornhauser-Duda ma na Instagramie swoje oficjalne konto Pierwszej Damy RP. Założone zostało zaledwie 12 tygodni temu i pojawiło się na nim 89 postów. Okazuje się, że niedawno zmienił się charakter profilu. Do tej pory internauci mogli na nim zostawiać swoje komentarze. Teraz zniknęły i wpisy gości, i możliwość komentowania. Pierwsza dama boi się hejtu?

Agata Kornhauser-Duda jako Pierwsza Dama RP pojawiła się na Instagramie zaledwie 12 tygodni temu. Jej konto założone zostało w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi, w których żona głównego kontrkandydata Andrzeja Dudy, Małgorzata Trzaskowska, cieszyła się w sieci dużą sympatią i zainteresowaniem. Agata Duda otworzyła się w ten sposób na obywateli, by zerwać z wizerunkiem mało dostępnej i milczącej żony prezydenta.

Dotąd na profilu Agaty Dudy pojawiło się 89 postów z różnych okazji. Do niedawna można było je komentować i niektórzy z tej możliwości korzystali. Teraz zniknęły i wpisy gości, i możliwość komentowania. Pierwsza dama boi się hejtu?

Pierwsza Dama RP na Instagramie usuwa możliwość komentowania

Niezależnie od tego czy Agata Duda sama prowadzi swoje konto na Instagramie, czy ma od tego ludzi, nie da się nie zauważyć, że zablokowanie możliwości komentowania i usunięcie starych komentarzy sprawia, że profil prezydentowej zyskuje charakter jednokierunkowego.

xx

Serwis Wirtualne Media poprosił o komentarz w tej sprawie specjalistę - konsultanta ds. mediów społecznościowych. Zdaniem Artura Rogulskiego, takie posunięcie na profilu prezydentowej wcale nie wydaje się dziwne.

- W serwisach społecznościowych są miliony anonimowych profili, których właściciele tylko czekają, aby rzucić fałszywymi oskarżeniami czy dać upust swojej złości. [...] Media społecznościowe dają możliwość zarówno dwu, jak i jednokierunkowej komunikacji. Nie można mieć pretensji, że ktoś decyduje się wyłącznie na to drugie rozwiązanie - stwierdza specjalista.

Warto zwrócić uwagę na to, że profil jej męża pod tym względem jest w pełni otwarty. Z czego więc wynika to posunięcie w przypadku pierwszej damy? Ma możliwość komunikacji z wyborcami, więc dlaczego miałaby z niej nie korzystać - można wywnioskować.

RadioZET.pl/AS