Zamknij

„Na Żywo”: Agata Kulesza złożyła pozew o rozwód. Założyła Niebieską Kartę

Redakcja
07.03.2019 10:47
„Na Żywo”: Agata Kulesza złożyła pozew o rozwód. Założyła Niebieską Kartę
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Agata Kulesza, znana między innymi z roli w „Zimnej wojnie”, miała wystąpić o rozwód z Marcinem Figurskim. Według prasowych doniesień aktorka poprosiła o założenie Niebieskiej Karty.

Agata Kulesza to utalentowana aktorka, trzykrotna zdobywczyni statuetki Złotego Orła dla najlepszej aktorski pierwszoplanowej za role w „Jestem mordercą”, „Róży” oraz „Idzie”. Urodzona w 1971 roku w Szczecinie, z wyróżnieniem ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Doskonale odnalazła się także na parkiecie, w 2008 roku wygrywając w finale show TVN „Taniec z gwiazdami”. Kulesza jest aktorką wszechstronną, widzowie mogli podziwiać ją zarówno w rolach dramatycznych (na przykład w „Pod Mocnym Aniołem”), jak i kreacjach komediowych („Rodzinka.pl”). Wcieliła się także w rolę Ireny w „Zimnej wojniePawła Pawlikowskiego, a w 2018 zagrała główną rolę w serialu „Pułapka. Niestety, pojawiła się informacja, że sukcesy zawodowe nie idą w parze ze szczęściem w życiu prywatnym aktorki.

Agata Kulesza rozwodzi się
fot. Piotr Matusewicz/East News

Agata Kulesza rozwodzi się

Agata Kulesza w 2006 roku związała się z Marcinem Figurskim, operatorem i kamerzystą, autorem zdjęć między innymi do "Rodzinki.pl, "Na Wspólnej" oraz współpracę przy "Weselu" Wojtka Smarzowskiego. Po roku na świecie pojawiła się ich córka Marianna. Po dziesięciu latach zdecydowali się na małżeństwo. W wywiadach aktorka podkreślała, że mąż zawsze dawał jej oparcie, nawet kiedy jej kariera aktorska dopiero się rozwijała. Kiedy kilka miesięcy temu pojawiły się plotki o kryzysie małżeńskim, fanom ciężko było w to uwierzyć. Tymczasem magazyn „Na Żywo” poinformował, że Kulesza zdecydowała się na złożenie pozwu o rozwód z orzeczeniem winy Marcina Figurskiego. Ten z kolei miał złożyć pozew przeciwko małżonce. Według tygodnika Kulesza poprosiła także o rozpoczęcie procedury założenia Niebieskiej Karty. Zakłada się ją w rodzinach, w których dochodzi do przemocy domowej.

Para miała zamieszkać osobno, a Agata rzucić w wir pracy. Na szczęście może liczyć na pomoc przyjaciółki, Kasi Nosowskiej. Wokalistka Hey również musiała radzić sobie z problemami w związku, w tym chorobą alkoholową partnera.

RadioZET.pl/MF