Zamknij

Agata Młynarska nagłaśnia fatalną sytuację w szpitalach. "To już jest dno i k****two"

27.10.2020 17:12
Agata Młynarska
fot. Mateusz Jagielski/East News

Agata Młynarska udostępniła post lekarki pracującej w szpitalu. W czasie pandemii sytuacja w ochronie zdrowia stała się dramatyczna. Dziennikarka zmagająca się z chorobą jelit sama odczuła negatywne skutki chaosu. 

Agata Młynarska jest popularną dziennikarką i gospodynią programów telewizyjnych m.in. "Świat się kręci", "Eks-tra Zmiana", "Bez tabu" oraz "Włącz zdrowie". W czasie pandemii skupiła się na aktywności w mediach społecznościowych, gdzie prowadzi cykl wywiadów live zatytułowany "Agata się kręci". 

Młynarska od lat zmaga się z nieswoistym zapaleniem jelit. Choroba ujawniła się nagle w 2013 roku, gdy prezenterka zasłabła na planie programu "Świat się kręci" i trafiła do szpitala z silnymi bólami brzucha. Po wielu nietrafionych diagnozach Młynarska wykonała testy genetyczne, które nakierowany lekarzy na właściwy trop - poważną dysfunkcję układu pokarmowego. Od tamtego czasu stale przyjmuje leki oraz trzyma rygorystyczną dietę. Niestety wskutek przyjmowania silnych sterydów poważnie ucierpiał jej wzrok.

Agata Młynarska przeprowadziła rozmowę z siostrzenicą i jej żoną. Opowiedziały o codzienności LGBT 

Agata Młynarska alarmuje o dramatycznej sytuacji w ochronie zdrowia

Przed tygodniem słynna siostra Pauliny Młynarskiej podzieliła się z fanami przykrą informacją o zamknięciu Kliniki Gastroenterologii przy szpitalu MSWiA, która ze względu na pandemię została zamieniona na odział dla pacjentów z COVID-19. Mnóstwo osób zostało bez pomocy i swobodnego dostępu do specjalistów. 

Pani prof. Grażyna Rydzewska, która wielokrotnie mnie ratowała i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że zawdzięczam jej życie, jest wobec jelitowych pacjentów bezradna. Pozostają nam w najlepszym razie teleporady. Problem jest oczywiście znacznie szerszy, dotyczy wszystkich, którzy chorują na nie-covid - napisała Młynarska. 

Pandemia koronawirusa kompletnie sparaliżowała polską ochronę zdrowia. System okazał się niewydolny. W szpitalach panuje chaos, brakuje miejsc, sprzętu i kadry, a personel pracuje ponad siły. Agata Młynarska udostępniła post lekarki, która opisała dramatyczną sytuację w swoim miejscu pracy. 

Przyjaciel naszego domu, lekarz, przesłał mi rano post swojej koleżanki, lekarki - zaanonsowała poruszający wpis. 

Mam dość tego systemu, tej zniewagi, tego, że wszyscy mają nas w d**ie i tego wszechobecnego hejtu w naszą stronę - napisała lekarka. Post poruszył mnóstwo internautów, którzy wyrazili wdzięczność wszystkim pracownikom ochrony zdrowia. Jednocześnie posypały się komentarze uderzające w rządzących. 

Tak właśnie wygląda nieudolność polskich władz, [...] oni już nad niczym nie panują, są bezradni. Teraz widać jak niewydolna jest służba zdrowia. 

Jest to szokujące, wielki szacunek dla całej służby zdrowia, która pracuje w tak trudnych warunkach. W TV reżimowej uskuteczniają taką propagandę i wielu wierzy tym kłamczuchom. Podtyka się tematy zastępcze, żeby odwrócić uwagę od tego, co faktycznie dzieje się w kraju - komentują obserwatorzy Agaty Młynarskiej. 

Szef MZ o czarnym scenariuszu: 2-3 tys. nowych pacjentów w szpitalach dziennie