Zamknij

Agata Młynarska przeprowadziła rozmowę z siostrzenicą i jej żoną. Opowiedziały o codzienności LGBT

17.06.2020 16:03
Agata Młynarska przeprowadziła rozmowę z siostrzenicą i jej żoną. Opowiedziały o codzienności LGBT
fot. ---

Agata Młynarska na swoim Instagramie przeprowadza wywiady, w których z zaproszonymi gośćmi dyskutuje m.in. na tematy społeczne. Tym razem gośćmi dziennikarki była  siostrzenica Alicja  i  jej żona Dominika. Córka Pauliny Młynarskiej i jej partnerka opowiedziały o codzienności osób LGBT.

Agata Młynarska przeprowadziła wywiad ze swoją siostrzenicą i jej żoną. Opowiedziały o codzienności LGBT

Agata Młynarska w swoim internetowym programie "Agata się kręci" tym razem postanowiła poruszyć temat LGBT, o którym za sprawą ostatnich wypowiedzi rodzimych polityków jest bardzo głośno. Do internetowego live'a zaprosiła swoją siostrzenicę Alicję i jej żonę Dominikę. Córka Pauliny Młynarskiej zdradziła, że będąc w związku homoseksualnym, żyje się w ciągłym strachu. 

"My żyjemy w ciągłym strachu. Cały czas jest poczucie, że trzeba być ostrożnym. Gdybyśmy były parą hetero, nie zastanawiałybyśmy się, czy nasi sąsiedzi usłyszą rozmowę i czy potem nie zniszczą nam drzwi" - powiedziała Alicja.

Córka Pauliny Młynarskiej o swojej orientacji i reakcji rodziny

Alicja dodała też, że wciąż musi uważać na to, aby za bardzo nie okazywać czułości w miejscach publicznych swojej żonie. Siostrzenica Agaty Młynarskiej dodała, że ona jest w dobrej sytuacji, bo jej rodzina wie o jej orientacji i ją akceptuje.

"Nasza sytuacja jest uprzywilejowana, bo możemy z tobą rozmawiać. Jesteś moją ciocią, możemy rozmawiać, mam cudowną wspierającą mamę, tatę, dziadków, wszyscy wiedzą. O tym się mówiło w domu" - podkreśla Alicja.

Z kolei Dominika dość długo ukrywała swoją orientację przed rodzicami. Pochodzi z małej miejscowości w Wielkopolsce, gdzie homoseksualizm był tematem tabu. 

"Reakcja mamy była dla mnie dość niespodziewana. Ona nie była negatywna. Spodziewałam się, że wyrzuci mnie z domu. Nie znałam jej poglądów na ten temat, u nas o tym się nie rozmawiało. Mama powiedziała, że to rozumie, że mam nikomu nie mówić, nie mówić siostrom, licząc na to - moim zdaniem - że mnie ochroni. Ona się bardzo bała, że mieszkamy w małym miasteczku, że wydarzy się coś złego" - opowiadała Dominika. Ostatecznie rodzice Dominiki zaakceptowali związek córki.Również Paulina Młynarska wspiera środowiska LGBT. Dziennikarka niejednokrotnie publikuje w swoich mediach społecznościowych wyrazy wsparcia dla społeczności LGBT.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl