Zamknij

Agata Młynarska wspomina ojca. Pokazała rodzinny grób na Powązkach

02.11.2020 17:02
Agata Młynarska
fot. TRICOLORS/East News

Agata Młynarska opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcia z warszawskich Powązek. Choć nie mogła wybrać się na cmentarz, w dniu Wszystkich Świętych wspominała zmarłego tatę.

Agata Młynarska opublikowała zdjęcia rodzinnych grobów znajdujących się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W tym roku musiała zmienić plany dotyczące kultywowania pamięci po zmarłych przodkach. W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą liczbą przypadków zachorowań, cmentarze w całej Polsce zostały zamknięte w dniach 31 października - 2 listopada.

Dziennikarka nie mogła się wybrać między innymi na grób taty, Wojciecha Młynarskiego. Mężczyzna zmarł 15 marca 2017 roku w wieku 76 lat. Został pochowany właśnie na Powązkach. "Rodzinne groby na cmentarzu na Powązkach. W zeszytach mam pozapisywane, jak trafiać. Tata zrobił nawet rysunki, żeby się nie pogubić" - napisała w mediach społecznościowych Agata Młynarska.

Zobacz także: Magda Gessler wspomina zmarłą mamę. Pokazała zdjęcie. "Ma pani jej oczy" [FOTO]

Agata Młynarska pokazała, jak wygląda grób jej ojca

Dla dziennikarki dzień Wszystkich Świętych jest wyjątkowym, choć smutnym czasem. Zwykle wybierała się na cmentarze razem z całą rodziną.

- Zawsze odwiedzaliśmy je razem. Taki obowiązek, taka tradycja, taka przyjemność. Rozmowy, wspomnienia, opowieści. Wybór zawsze tych samych kwiatów, zniczy i obwarzanków. Dziś nasze dzieci opowiadają swoim. Historie rodzinne żyją razem z nami w kamiennych płytach naszej pamięci - wspomina Agata Młynarska.

W tym roku Agata Młynarska oddała cześć zmarłym w swoim domu.

- Dziś te kamienne płyty rozświetlają świece, które zapaliliśmy wspólnie w domu - zdradziła.