Zamknij

Agata i Kinga Duda na wieczorze wyborczym miały strój tej samej barwy. Ekspert :"To nie przypadek"

15.07.2020 13:31
Agata i Kinga Duda
fot. Piotr Molecki/East News

Agata i Kinga Duda na wieczorze wyborczym miały strój w tej samej barwie - bieli. Ekspert zdradza, że idzie za tym ukryty przekaz. Kolor kostiumów pań nie został wybrany przypadkowo.

Agata Duda i Kinga Duda podczas emocjonującego wieczoru wyborczego bardzo zaskoczyły wszystkich. Z pewnością Pierwsza Dama zaskoczyła nawet samego Andrzeja Dudę, doprowadzając do małej wpadki. Żona prezydenta wyjaśniła, dlaczego przez pięć lat kadencji męża milczała, a córka zaapelowała o równość i szacunek dla wszystkich. Obie panie zwracały na siebie uwagę nie tylko ze względu na swoje przemówienia, ale również stroje. Nie dało się nie zauważyć podobnych kreacji.

Paulina Młynarska do Kingi Dudy w bardzo mocnych słowach: "Twój tata zgotował ludziom horror"

Zarówno Agata Kornhauser-Duda, jak i jej córka, miały na sobie białe kostiumy, różniące się detalami. Panie założyły także szpilki w innych kolorach: Pierwsza Dama beżowe, Kinga Duda różowe. Zdaniem eksperta - projektanta Daniela Jacoba Dalego - z pewnością nie był to wybór przypadkowy.

Agata Duda i Kinga Duda całe na biało podczas wieczoru wyborczego

Powszechnie wiadomo, że biel jest kolorem niewinności i czystości. To, że i Agata, i Kinga Duda pojawiły się na scenie w bieli, nie mogło być zbiegiem okoliczności, a zaplanowanym działaniem (taki zresztą "trick" zastosowała też Melania Trump, kiedy jej mąż został wybrany na prezydenta).

"To zdecydowanie nie był przypadek. Kolor biały jest odbierany jako wzór czystości i niewinności" - wyjaśnił projektant w rozmowie z SE.pl.

Obie panie zostały zapamiętane i od razu rzucały się w oczy. Ale czy chodziło o nie? Teraz pamiątką po wieczorze wyborczym - poza powtórnie wybranym na prezydenta Andrzejem Dudą, rzecz jasna - pozostały nam m.in. zdjęcia prezydenta i ta wszechogarniająca go biel.

Krzysztof Jackowski o drugiej kadencji Andrzeja Dudy

RadioZET.pl/SE.pl/AS