Zamknij

Agnieszka Chylińska o zakazie aborcji. Opowiedziała też o swoich dzieciach

26.10.2020 12:00
Agnieszka Chylińska
fot. Viphoto/ East News

Agnieszka Chylińska odniosła się na swoim Instagramie do głośnych wydarzeń ostatnich dni, związanych z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Gwiazda opowiedziała tęż o swoich dzieciach. Dwoje z nich są "dziećmi szczególnej troski". Piosenkarka zdradziła, czy dostała kiedykolwiek pomoc od państwa.

Agnieszka Chylińska jest kolejną gwiazdą, która odniosła się do zakazu aborcji w sytuacjach, gdy płód jest uszkodzony. Gwiazda nie kryje oburzenia, że w tak delikatnej i osobistej sprawie decydują za kobiety politycy.

"Nie można nikogo do niczego zmuszać, nie można nikomu narzucać czegokolwiek, zakazywać, to jest po prostu nieludzkie. Każda z nas jest inna i ma prawo decydować o swoich życiu" - podkreśliła Agnieszka Chylińska w opublikowanym wideo na Instagramie.

Agnieszka Chylińska odniosła się do zakazu aborcji. Opowiedziała też o swoich dzieciach

Gwiazda opowiedziała też o swoich dzieciach. Jak zdradziła, dwoje z nich "wymaga szczególnej opieki".

"Zrobiło mi się ciemno przed oczami jeśli chodzi o to, co się wydarzyło. Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy nie opowiadałam publicznie o tym, jak mi ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam też sobie za bardzo, że ktoś mi w tym pomagał, wspierał jeśli chodzi o państwo" - opowiedziała gwiazda na swoim Instagramie.

Chylińska zwraca też uwagę na to, że niepełnosprawne dzieci oraz ich rodziny dostają od państwa bardzo mało wsparcia.

"Mnie jako mamie jest trudno na to patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowanie. A wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci" - wyjaśnia.

Artystka w opublikowanym wideo podkreśliła, że gdyby nie prywatne miejsca i społeczne placówki, byłoby ciężko zarówno jej, jak i jej pociechom. Agnieszka Chylińska przyznała też, że całym sercem jest ze wszystkimi kobietami, które w ostatnich dniach walczą i protestują.

"Wspieram wszystkie kobiety, które dziś tak bardzo rozpaczają i tak mocno i głośno o tym mówią. Ja po prostu chcę być za wolnością wyboru z pełnymi konsekwencjami, które psychicznie kobieta ponosi" - podkreśla Agnieszka Chylińska.

Prywatnie Agnieszka Chylińska jest mamą syna Ryszarda oraz dwóch córek: Krystyny i Estery.

RadioZet.pl