Zamknij

Agnieszka Chylińska padła ofiarą oszustów. Gwiazda ostrzega fanów

05.02.2021 11:08
Agnieszka Chylińska
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Agnieszka Chylińska padła ofiarą internetowego oszustwa. Wizerunek artystki został wykorzystany w nielegalny sposób. Gwiazda ostrzegła fanów i zapowiedziała, że sprawa trafiła na policję.

Agnieszka Chylińska jest jedną z najbardziej popularnych polskich wokalistek. Artystka cieszy się sporym gronem wiernych fanów, którzy z zaangażowaniem śledzą nie tylko rozwój jej kariery, ale także życie prywatne. Rozpoznawalność gwiazdy jest sporym przywilejem, ale czasem okazuje się przekleństwem. Tak było ostatnio, gdy wizerunek Agnieszki Chylińskiej został wykorzystany przez internetowych oszustów.

Złodzieje często wykorzystują popularne, lubiane w Polsce osoby, aby ich twarzą reklamować swoje produkty i przekonywać do zakupu. Podobne oszustwa dotknęły m.in. Andrzeja Piasecznego czy Małgorzatę Rozenek-Majdan. Agnieszka Chylińska postanowiła ostrzec fanów, żeby nie kupowali nic od oszustów i nie klikali w niebezpieczne linki w mediach społecznościowych.

Zobacz także:  Agnieszka Chylińska o wsparciu niepełnosprawnych: "Rząd nie pomaga i nie wspiera"

Agnieszka Chylińska ostrzega internautów przed oszustami

Działania oszustów internetowych przybierają różne formy. W przypadku niektórych gwiazd, które mocno schudły, oszuści próbują sprzedać suplementy diety, dzięki którym dana osoba miała uzyskać tak spektakularne efekty. Agnieszkę Chylińską spotkało coś innego - jej twarz została wykorzystana, aby zachęcić internautów do udziału w... fikcyjnych konkursach i loteriach. Kliknięcie linku może spowodować jednak zainstalowanie na komputerze czy innym urządzeniu niebezpiecznego oprogramowania.

- Nie tolerujemy oszustów i złodziei i za każdym razem będziemy natychmiast informować służby o każdym przypadku. Ostrzegamy Was po raz kolejny - nie bądźcie łatwowierni i nie dajcie się okradać - złodzieje wyłudzają także przez internet Wasze dane osobiste i finansowe! Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali nam szczegółowe informacje o fałszywych "live’ach" i fałszywych reklamach. Wszystko, z wielką skrupulatnością przejęła Policja - przekazano na profilu gwiazdy.