Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Agnieszka Hyży odpowiada internautom. Zarzucono jej, że jest „wyrodną matką”

19.10.2018 13:06

Agnieszka Hyży w wywiadzie dla bloga Anny Lewandowskiej szczerze opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły jej po urodzeniu dziecka. Została za to mocno skrytykowana przez internautów, a nawet nazwana wyrodną matką. Jak odpowiedziała na pojawiające się w sieci zarzuty?

Agnieszka Hyży odpowiada internautom. Zarzucono jej, że jest „wyrodną matką” fot. Instagram:@agnieszka_hyzy

Dziennikarka Agnieszka Hyży jest szczęśliwą żoną popularnego wokalisty Grzegorza Hyżego. Jednak jej pięcioletnia córka Marta jest owocem związku z byłym mężem, Mikołajem Witem. Agnieszka została zaproszona na wywiad w ramach cyklu „Wywiadówka” ukazującego się na blogu Anny Lewandowskiej. Hyży szczerze opowiedziała o emocjach związanych z narodzinami córki. Wyznała, że po porodzie nie czuła żadnych emocji w stosunku do dziecka. Wywiad mocno oburzył internautów, którzy w mocnych słowach skomentowali jej wypowiedź. Pojawiały się określenia takie jak „wyrodna matka” czy „celebrytka, która nie powinna mieć dzieci”. Dziennikarka postanowiła opublikować na swoim profilu na Instagramie wpis, w którym odpowiada na zarzuty.

A. Hyży fot. Instagram:@agnieszka_hyzy

Agnieszka Hyży odpowiada na krytykę

W czwartek, 18 października na profilu Agnieszki Hyży pojawiło się jej zdjęcie u boku męża oraz wpis, który jest mocną odpowiedzią na agresywne komentarze internautów.

„Przeglądam sobie nasze »internety« i zaczynam się coraz bardziej cieszyć z tych nagłówków o »wrednej matce, co nie kocha swojego dziecka«...Dlaczego? Bo zaczęli wypowiadać się specjaliści i eksperci...że to zjawisko normalne, dopuszczalne i bardzo często się zdarza.[...]
Także Mamy Drogie i te »hejtujące« i walczące...wszystkie jedziemy na tym samym wózku”.

Hyży podkreśliła, że otrzymała wiele wiadomości od matek, które po porodzie były w tej samej sytuacji. Stwierdziła również, że rozmowa na tak drażliwe tematy jest potrzebna i zwraca uwagę na uczucia kobiet.

Bo rozpoczęła się w wielu miejscach dyskusja o byciu Mamą...że nie jest tak pięknie, jak na filtrach z Instagrama, że są łzy, że pojawia się depresja, że można pozwolić sobie na kryzysy i zwątpienie”.

Fani dziennikarki gratulowali jej odwagi i sposobu, w jaki zareagowała na falę internetowego hejtu.

RadioZET.pl/MF

Oceń