Zamknij

Agnieszka Hyży ostro o siostrach Godlewskich. Zostaną pozwane?

Redakcja
13.11.2018 15:07
siostry Godlewskie
fot. Agnieszka Hyży

Prezenterka Agnieszka Hyży ostro skrytykowała ostatnie wideo sióstr Godlewskich, które przygotowały filmik, na którym wykonują polski hymn. „Należy im się kara” – pisze Hyży.

11 listopada w sieci pojawiło się nowe wideo sióstr Godlewskich. Internetowe pseudocelebrytki, słynące głównie ze swojego prowokacyjnego, wulgarnego wyglądu (a jedna z nich także z głośnego wypadku, do którego doprowadziła, prowadząc w stanie nietrzeźwym), postanowiły uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zamieściły w sieci wideo, na którym śpiewają hymn Polski, a wcześniej zapowiadają go „zmysłowym” tonem. Występ ten przez internautów potraktowany został już nie tylko jak internetowy wybryk, bo tak zwykle podchodzono do „piosenek” Godlewskich, ale jak profanacja hymnu. Niezadowolenie wyraziła też prezenterka Agnieszka Hyży.

„WSTYD. I przestało być śmiesznie... Są sytuacje, wydarzenia, symbole, okazje, które nie podlegają dyskusji, nie wymagają tłumaczenia i już na pewno nie mogą stanowić tła do... właśnie, do czego? To miało być zabawne? Nie dziś, nie teraz i generalnie NIGDY” – zaczęła Hyży. Prezenterka uważa, że siostrom Godlewskim za ich wideo, w którym śpiewają polski hymn, należy się kara.

Agnieszka Hyży o siostrach Godlewskich: „Należy im się kara”

„Nie wystarczy tego wyśmiać. To trzeba zbojkotować,a potem ukarać. I to surowo! Media pozwoliły na zaistnienie takiemu zjawisku jak siostry G, teraz się dziwią, że można coś takiego popełnić jak żenujące odśpiewanie polskiego hymnu (wciągając w to jeszcze Prezydenta) w pseudo seksownych pozach i minach... to niech teraz te same media odpowiednio Panie publicznie ustawią, zlikwidują i opiszą. Mam nadzieję, że są w tym kraju ludzie, którzy widzą ten poziom żenady i potrafią powiedzieć... nie kupuje, nie toleruje, trzeba coś takiego tępić!” – napisała ostro.

„Świętujmy, na poziomie, z godnością... jak przystało na wyjątkowość i podniosłość tej chwili” – dodała na koniec. Okazało się, że „siostry G”, jak określa je prezenterka, nie pozostawiły tych słów bez komentarza. W swoim kolejnym wpisie Hyży przyznała, że „gwiazdy” zaatakowały ją, używając argumentów brukowych, prywatnych, nieprawdziwych, naruszając dobre imię jej rodziny. „Widocznie innych brak” – skwitowała. Poinformowała również, że nie spodziewała się, iż jej wpis wzbudzi tak ogromne zainteresowanie. Prezenterka wyjaśniła, że dostała wiele wiadomości, w których internauci wyrażają swoje oburzenie, wstyd i zażenowanie filmikiem Godlewskich. Co więcej, wśród piszących są także osoby, które chcą zająć się sprawą od strony prawnej.

„Odezwali się do mnie prawnicy z różnych stron, instytucje – pracują już oni nad prawnym aspektem sprawy i każdy, pro bono w imię zasad i poszanowania pewnych symboli i okoliczności, chce coś z tym zrobić. Milczenie i brak reakcji to ciche przyzwolenie.Ten, kto odezwie się pierwszy i powie stanowcze NIE, zawsze oberwie. Dla dobra sprawy – świadomie się z tym zmierzę!” – napisała Hyży.

Siostry Godlewskie pozwane przez Rafała Collinsa

Co ciekawe, sprawą na poważnie zainteresował się też dziennikarz TVN, Rafał Collins. Postawił Godlewskim ultimatum: albo 13.11. do godziny 12.00 usuną film z sieci, albo doprowadzi do tego, by celebrytki stanęły przed sądem.

2

Jak informuje dziennikarz w oświadczeniu na Facebooku, w związku z faktem, iż film Godlewskich nadal nie został usunięty, jego prawnicy złożyli już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez siostry Godlewskie.

Ciekawe, jak dalej potoczy się ta sprawa.

RadioZET.pl/SA