Zamknij

Agnieszka Hyży straciła kilka ciąż. Gwiazda Polsatu zdobyła się na poruszające wyznanie

27.09.2021 14:12
Agnieszka Hyży
fot. Piotr Molecki/East News

Agnieszka Hyży jest obecnie w ciąży z Grzegorzem Hyżym, lecz jak wyznała, droga do upragnionego stanu nie była łatwa. W progamie "Miasto kobiet" prezenterka Polsatu powiedziała, że ma za sobą kilka poronień. W obawie przed kolejnym rozgoryczeniem nie chcieli z mężem nikogo informować, nawet rodziny. 

Agnieszka Hyży spodziewa się drugiego dziecka. Ojcem zostanie Grzegorz Hyży, wokalista, z którym prezenterka Polsatu wzięła ślub w 2015 roku. Gwiazda nie ukrywa już swojego stanu, zresztą niespecjalnie dałaby radę, ponieważ ciążowe krągłości są już wyraźnie widoczne. Sama podkreśla jednak, że specjalnie zwlekała z przekazaniem publicznie informacji o ciąży, ponieważ ma sobą wyjątkowo trudne i bolesne doświadczenia. 

Przez ostatnie 7 miesięcy toczyliśmy, nie pierwszy raz, nierówną walkę o coś najcenniejszego i najbardziej bezbronnego, ale także o spełnienie naszego wielkiego marzenia. Szczęśliwie, udało się uratować to, co aktualnie najważniejsze - pisała Hyży, informując o ciąży.

Wyznała też, że ma za sobą kilka poronień. 

Pamiętam jak bardzo potrzebowałam wsparcia, jak intensywnie szukałam odpowiedzi (w sumie to nigdy jej nie znalazłam), jak jednego dnia uciekałam od tematu, by drugiego powyć sobie do poduszki albo pozłościć się i ponarzekać na niesprawiedliwość losu. Nie byłam w tym sama i samotna, to i tak wiem, że nawet Ci najbliżsi nie wiedzą co powiedzieć i jak się zachować. I czasem lepiej nie mówić nic. Unikałam kobiet w ciąży, unikałam radosnych historii o macierzyństwie, nie znosiłam tych cholernych pytań o nasze plany powiększania rodziny - wspominała na Instagramie. 

Agnieszka Hyży jest w ciąży. Wcześniej kilkukrotnie poroniła 

O szczegółach tego, co wydarzyło się w życiu prezenterki, można było dowiedzieć się w programie "Miasto kobiet" w TVN Style. Agnieszka Hyży wyznała, że kilkukrotnie doświadczyła straty ciąży. Za każdym razem bardzo to przeżywała i jej mąż także, dlatego gdy kilka miesięcy temu zobaczyli na teście dwie kreski, zdecydowali się nadmiernie nie cieszyć i nie mówić nic rodzinie. 

Nauczyliśmy się nie informować naszych bliskich o ciąży. O tym, że były poprzednie, i to nie jedna, przyznałam się mamie dopiero w piątym czy szóstym miesiącu. Było wielkie zdziwienie z jej strony, dlaczego tak. Wystarczyło mi już, że sama musiałam tę informację przeżywać i nie chciałam, żeby inni byli skrępowani - powiedziała w programie. 

Jak wyznała, przez kolejne rozczarowania powoli traciła nadzieję na powtórne macierzyństwo. W pewnym momencie zrezygnowali z mężem ze starań o ciążę. Nie była też gotowa na procedurę in vitro. 

Już stwierdziłam, że do czterdziestki nie zrealizuje mojego planu i nie zajdę w ciążę. Odpuściliśmy. Ja też nie byłam gotowa, by podjąć długą, wieloletnią walkę medyczną - podkreśliła. 

Dla męża Agnieszki Hyży to również były druzgocące przeżycia, jednak jak podkreśliła gwiazda, Grzegorz znosił je w milczeniu,

Mój mąż jest introwertykiem, jest artystą. W związku z tym on jest raczej zamknięty, bardzo trudno mu mówić o swoich emocjach. On się wyraża w tym, co robi, czyli w piosenkach, które pisze, i w śpiewaniu. Ale to nie znaczy, że nie cierpi. On mi to parę razy powiedział: "To, że ja nie mówię albo nie wykrzyczę czegoś, to nie znaczy, że ja tego w środku nie przeżywam i mnie to tak samo nie boli" - wyznała Agnieszka Hyży. Widziałam, że za każdym kolejnym razem, nawet jak ja próbowałam się już cieszyć, to on się wycofywał - dodała. 

Obecnie Agnieszka i Grzegorz Hyży przygotowują się do narodzin swojego pierwszego dziecka. Prezenterka jest już ósmym miesiącu ciąży. Dla gwiazdy Polsatu będzie to drugie dziecko - z pierwszego małżeństwa ma 8-letnią córkę, z kolei dla Grzegorza - trzecie. Piosenkarz ma synów bliźniaków ze związku z Mają Hyży. Ta ostatnia w lipcu urodziła córkę. 

Maja Hyży pokazała zdjęcie z roczną córką w bikini. Fani krytykują: "Taki strój nie pasuje" [FOTO]