Zamknij

Agnieszka Osiecka nie miała szczęścia w miłości. Jej przyjaciółka ujawnia, dlaczego

21.01.2021 14:05
Agnieszka Osiecka
fot. ADAM JAGIELAK/East News

Agnieszka Osiecka to znana polska poetka, dziennikarka i tekściarka, o której znów głośno zrobiło się niedawno za sprawą serialu TVP. Dzięki produkcji szeroka widownia dowiedziała się, że bohaterka była obiektem westchnień wielu mężczyzn, jednak sama nie miała szczęścia w miłości. Jej przyjaciółka, Katarzyna Gärtner, wyjawiła, jaka tajemnica się za tym kryje.

Agnieszka Osiecka wiele swoich tekstów i wierszy poświęciła tematyce miłości. Sama jednak nie miała w niej wielkiego szczęścia. Jak zdradziła kompozytorka i przyjaciółka Osieckiej, Katarzyna Gärtner, pisarka miała wobec mężczyzn bardzo duże wymagania i mało któremu udawało się im sprostać.

Zobacz także: Osiecka: Maryla Rodowicz zniesmaczona tym, co zobaczyła w serialu. Twórcy przesadzili

Agnieszka Osiecka: dlaczego nie miała szczęścia w miłości?

W rozmowie z "Faktem" Gärtner stwierdziła, że poetka szukała mężczyzny silnego, dojrzałego intelektualnie i pełnego pasji. Osoba o słabej psychice była kompletnie nie dla niej.

Agnieszka potrzebowała samca alfa. Jak facet okazywał się za słaby psychicznie albo intelektualnie niedojrzały czy nieszczęśliwy, to taki związek nie miał racji bytu – cytuje "Fakt".

Jak podkreśla przyjaciółka Osieckiej, zmarła poetka nie mogła się z mężczyzną nudzić, szukała inteligentnych konwersacji i nie wyobrażała sobie, by partner zaproponował jej porzucenie poezji na rzecz łatwego życia za jego pieniądze. To zresztą, jak podkreśla Gärtner, było bezpośrednim powodem rozstania z Wojciechem Frykowskim, choć serial TVP pokazuje to w zupełnie inne sposób.

 Twórcy serialu zaledwie prześlizgnęli się po osobie Frykowskiego. A szkoda, bo był ważny na początku jej drogi przez życie. Moim zdaniem należało wyeksponować problem doboru faceta dla tak silnej osobowości i genialnej autorki poezji śpiewanej, jaką była Agnieszka. Pamiętam, jak (...) na moje pytanie, dlaczego pękł związek z Wojtkiem, odpowiedziała pytaniem: „A czy ty byłabyś z kimś, kto proponuje odpuścić tobie pisanie i zmagania z twórczością, zamienić na beztroskie życie u boku playboya, bo on ma pieniądze?" - ujawnia przyjaciółka poetki.

Zdaniem Katarzyny Gärtner, Osiecka mogła być szczęśliwa z Markiem Hłaską. Niestety, przeszkodziła jego niespodziewana śmierć. Dobry związek mogła zbudować też z Jeremim Przyborą, który bardzo dobrze do niej pasował, ale był żonaty.

RadioZET.pl/Fakt/AS