Zamknij

Agnieszka Radwańska to milionerka. Ile wart jest jej majątek?

Redakcja
16.11.2018 10:14
Agnieszka Radwańska to milionerka. Ile wart jest jej majątek?
fot. Jan BIELECKI/East News

Choć Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie zawodowej kariery, nie musi martwić się o swój budżet. Przez 13 lat tenisistka zarobiła krocie, zarówno na korcie, jak i za występy w kampaniach reklamowych. Ile wart jest jej majątek?

Agnieszka Radwańska to najlepsza polska tenisistka w historii. 29-latka przez 13 lat grała na największych światowych imprezach i odnosiła ogromne sukcesy. Może pochwalić się ponad 20 tytułami. Jeszcze trzy lata temu triumfowała na zawodach WTA. Zdecydowała się jednak na zakończenie kariery, o czym poinformowała kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z pewnością jednak na sportowej emeryturze nie będzie musiała martwić się o pieniądze.

Na czym zarabiała Agnieszka Radwańska?

Błyskotliwa kariera sportowa Agnieszki wiąże się oczywiście z wysokimi dochodami. W tegorocznym rankingu stu najbogatszych Polek przygotowanym przez „Wprost” tenisistka zajęła 34. miejsce. Na jej majątek składają się oczywiście nie tylko pieniądze, które zarobiła za występy na korcie. Sportowa sława przełożyła się na liczne kontrakty reklamowe, niektóre bardzo lukratywne. Radwańska zadbała również o zabezpieczenie finansowe, inwestując w nieruchomości. Kupiła między innymi posiadłości w Londynie i Miami. W Polsce jej własnością są z kolei posiadłości w Sopocie i Krakowie. Jest twarzą jednej z warszawskich firm deweloperskich.

Radwańska
fot. Instagram:@aradwanska

ZOBACZ TAKŻE: Największe osiągnięcia Agnieszki Radwańskiej

Ile wart jest majątek Agnieszki Radwańskiej?

Majątek Agnieszki wyceniony został przez „Wprost” na 102 miliony złotych. To suma, która potrafi przyprawić o zawrót głowy. Same sportowe występy pozwoliły jej zarobić ponad 27 milionów. W tym momencie to szósty najlepszy wynik wśród tenisistek. Radwańska może więc spokojna o przyszłość zająć się rodziną. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wyszła za mąż za Dawida Celta, swojego sparingpartnera i drugiego trenera. Agnieszka nie zapowiedziała jeszcze, czym planuje się zająć po zakończeniu kariery, ale wspomniała, że nadal chciałaby łączyć życie zawodowe z tenisem. Być może zostanie trenerką?

A Radwańska
fot. Instagram:@aradwanska

RadioZET.pl/MF