Zamknij

Agnieszka Woźniak-Starak jest chora? Zaapelowała do fanów. "Jestem obciążona genetycznie"

15.11.2021 14:52
Agnieszka Woźniak-Starak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Agnieszka Woźniak-Starak za pośrednictwem mediów społecznościowych opowiedziała o groźniej chorobie. Gwiazda "Dzień Dobry TVN" zaapelowała do swoich fanów i zdradziła, że choroba przyczyniła się do śmierci jej dziadków. 

Agnieszka Woźniak-Starak to jedna z gwiazd polskiej telewizji, która najmocniej kojarzona jest z TVN, wiele osób uważa ją wręcz za jedną z twarzy stacji. Nie da się ukryć, że sympatyczna prezenterka cieszy się ogromną popularnością i ma niemałe doświadczenie. Telewizyjną karierę rozpoczęła od współpracy z Telewizją Polską jako prowadząca między innymi śniadaniowych formatów "Kawa czy herbata?" i "Pytanie na śniadanie". Mimo dużych sukcesów w 2013 roku przeniosła się do TVN, gdzie mogliśmy oglądać ją w "Dzień Dobry TVN", "Ameryka Express" czy "Big Brother Arena".

Agnieszka zawiesiła działalność telewizyjną w 2019 roku po tragicznej śmierci męża Piotra Woźniaka-Staraka. Producent zginął w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Prezenterka długo nie mogła sobie poradzić z odejściem ukochanego, postanowiła jednak wrócić na ekrany. Od września 2020 ponownie możemy ją oglądać w roli współgospodyni "Dzień Dobry TVN" ku uciesze wielu widzów. Stara się być także w stałym kontakcie z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. To właśnie tam opowiedziała o chorobie, z jaką się zmaga. 

Agnieszka Woźniak-Starak opowiedziała o chorobie. Namawia fanów do badania się

14 listopada na profilu Agnieszki Woźniak-Starak na Instagramie pojawił się wpis, w którym gwiazda TVN zwraca uwagę na to, jak ważne jest badanie się pod kątem cukrzycy. Sama także martwi się chorobą, która pośrednio miała wpływ na śmierć jej bliskich. 

- Chciałam Wam powiedzieć coś ważnego. 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzucy. Dlaczego to ważne? Bo cukrzyca to cichy i bardzo podstępny zabójca, choroba kłamców, bo łatwo oszukiwać siebie i innych. Cukrzyca przyczyniła się do śmierci mojej babci i mojego dziadka - czytamy.

Agnieszka podkreśliła, że badania pozwalają na skuteczną ochronę swojego zdrowia, a być może nawet życia.

- Jestem obciążona genetycznie, więc profilaktycznie badam cukier. Ale w Polsce jest przynajmniej milion osób, które tego nie robią i nawet nie wiedzą, że są chore. Pozwalają cukrzycy działać w tajemnicy, a to jest najgorsze - oceniła.

W pełni zgadzamy się z prowadzącą "Dzień Dobry TVN" i także zachęcamy do regularnych badań.