Zamknij

Agnieszka Woźniak-Starak pokazała spalony Biebrzański Park Narodowy. Ogrom zniszczeń przeraża [WIDEO]

Judyta Wanicka
24.04.2020 13:08
Agnieszka Woźniak-Starak
fot. Instagram:@aga_wozniak_starak

Agnieszka Woźniak-Starak zamieściła wideo, na którym widać zwęglone połacie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Widok jest przerażający. "Nie tak powinien wyglądać wczorajszy Dzień Ziemi" - podsumowała smutno dziennikarka. 

Agnieszka Woźniak-Starak, podobnie jak większość gwiazd, nie mogła przejść obojętnie obok olbrzymiego pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego. Największa ostroja polskiej przyrody od kilku dni stoi w płomieniach. Według szacunków ogień strawił ok. 6 ha lasu, bagiennych łąk, torfowisk i trzcinowisk. Służby są pewne, że przyczyną pożaru było wypalanie traw. Na części obszaru sytuacja została opanowana, lecz skala zniszczeń jest przerażająca. Dobitnie pokazuje to nagranie z drona, które na swoim profilu zamieściła Agnieszka Woźniak-Starak. 

Dramatyczna sytuacja w Biebrzańskim PN. Brakuje środków na gaszenie pożaru

Agnieszka Woźniak-Starak pokazała spalony Biebrzański Park Narodowy

Od prawie tygodnia internet zalewają zdjęcia płonącego Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zagrożonych jest wiele gatunków roślin i zwierząt, m.in. lęgowiska ptaków wodno-błotnych oraz populacja łosi. Obecnie na olbrzymich obszarach parku widać tlące się czarne zgliszcza. Po tętniącej życiem przyrodzie zostało tylko wspomnienie. 

Nie wiem jak, ale na pewno nie tak powinien wyglądać wczorajszy Dzień Ziemi - napisała przejęta Agnieszka Woźniak Starak. 

Wiosenne pożary suchych traw i trzcinowisk występują nad Biebrzą co roku, ale w tym roku zjawisko osiągnęło rekordowe rozmiary. W minionych latach sytuację pomagały opanować obfite deszcze. Niestety obecnie w Polsce panuje dotkliwa susza. Fani Agnieszki są zdruzgotani tym, co zobaczyli na zamieszczonym nagraniu. 

Płakać się chce, jak się na to patrzy - tyle biednych zwierzątek ucierpiało.

Boziuniu! Nawet nie wiedziałam, że to tak wielki obszar się spalił. Przez jednego kretyna...

Módlmy się o deszcz. Niech to wszystko wróci do życia.

Zagłosuj

Byłeś w Biebrzańskim Parku Narodowym?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw