Zamknij

Aktorka krytykuje księżną Kate. „Milcz, uśmiechaj się i zachowaj pozory”

Redakcja
10.10.2018 12:29
Aktorka krytykuje księżną Kate. „Milcz, uśmiechaj się i zachowaj pozory”
fot. Instagram:@keira_knightley_

Keira Knightley nie boi się wyrażać swoich opinii, nawet jeśli miałyby być uznane za kontrowersyjne. W swoim ostatnim eseju mocno skrytykowała zachowanie księżnej Kate. Zarzuciła żonie księcia Wilhelma propagowanie zakłamanego wizerunku porodu.

Keira Knightley to brytyjska aktorka, która zrobiła oszałamiającą karierę w Hollywood. Widzowie doskonale kojarzą jej kreacje w produkcjach takich jak „Piraci z Karaibów”, „Księżna” czy „Duma i uprzedzenie”, za którą otrzymała nominację do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. Gwiazda znana jest również ze wsparcia, jakie okazuje ruchom feministycznym i organizacjom walczącym o prawa kobiet. Niedawno zamieściła swój esej w zbiorze „Feminists Don’t Wear Pink (And Other Lies)”. Skrytykowała w nim między innymi członkinię brytyjskiej rodziny królewskiej, księżną Kate.

Keira Knightley ostro o księżnej Kate

Napisany przez Keirę esej poruszał kwestię zakłamywania realiów porodu. Według aktorki poród w sztuczny sposób kreowany jest na „cud narodzin”, który nie wiąże się z cierpieniem matki. O bólu i powikłaniach poporodowych bardzo często wcale się nie mówi. Knightley w eseju opisała między innymi swoje doświadczenia.

– Gdy cię rodziłam, moja wagina pękła na dwie części. Krzyczałaś wniebogłosy. Twoje oczy były otwarte. Ramiona wyciągnęłaś w górę. Położyli cię na mojej piersi. Całą brudną od krwi i mazi płodowej.

Gwiazda zaatakowała również księżną Kate, podając jej zachowanie jako najlepszy przykład na zakłamywanie rzeczywistości. Keira nie bała się mocnych słów:

– A w telewizji widzimy księżną Kate siedem godzin po porodzie na szpilkach i w pełnym makijażu. Taką twarz chce zobaczyć świat.

– [...] nasze ciało stało się polem bitwy, musimy wyglądać pięknie i stylowo. Kate, siedem godzin po tym, jak stoczyłaś walkę na śmierć i życie, bo z twojego ciała wyszło krzyczące i krwawiące życie, musisz ukrywać to, co się wydarzyło. Milcz, uśmiechaj się, zachowaj pozory.

Trzeba przyznać, że nie każda aktorka zdecydowałaby się na tak otwartą krytykę księżnej Kate. Knightley jednak już nieraz pokazała, że nie boi się wyrażać swoich opinii publicznie. Nawet jeśli nie dla wszystkich są wygodne.

RadioZET.pl/MF