Zamknij

Ala Boratyn była gwiazdą Blog 27. Teraz szuka pracy. Jak wygląda? "Pracowałam jako kelnerka" [FOTO]

22.09.2021 16:32
Alicja Boratyn
fot. Bartosz KRUPA/East News

Alicja Boratyn była gwiazdą zespołu Blog 27, który odniósł sukces w Polsce i poza jej granicami. Dziś 28-latka poszukuje pracy, w internecie pojawiło się jej ogłoszenie. Jak zmieniła się była gwiazda młodzieżowego popu?

Blog 27 to polski zespół muzyczny założony w 2005 roku przez Tolę Szlagowską i Alicję Boratyn, który stał się jedną z najpopularniejszych grup pop skierowanych do młodych odbiorców w naszym kraju. Nastolatki, mocno zainspirowane ówczesną modą emo, podbiły serca słuchaczy, a ich pierwszy album <LOL> wywołał ogromne poruszenie, uzyskując status platynowego w Polsce oraz rozgłos w Europie, a nawet Japonii. Tola i Ala stworzyły takie hity jak "Uh La La La" i "Hey Boy (Get Your Ass Up)". Niestety, wokalistki nie potrafiły dojść do artystycznego porozumienia i w 2006 roku Boratyn opuściła grupę.

Szlagowska kontynuowała karierę, a Blog 27 pojawił się między innymi w serialu " 39 i pół". Warto zaznaczyć, że gitarzystą grupy był wtedy znany z Afromental i "The Voice of Poland" Baron. Choć trzecia płyta "Before I'II Die..." cieszyła się dużą popularnością i uzyskała status złotej płyty, zakończyła działalność zespołu w 2008 roku, kiedy Tola postanowiła rozpocząć naukę w szkole muzycznej i wyleciała do Stanów Zjednoczonych.

Obie wokalistki próbują swoich sił na rynku muzycznym, jednak bez ogromnych sukcesów. Tola w 2021 roku wydała niezależną płytę "Subtiltes", a Alicja rok wcześniej wypuściła album "Jutro?" w duecie Ala|Zastary. Wydaje się jednak, że Boratyn zdecydowała się na traktowanie muzyki jako pasji, a nie podstawowego źródła zarobku. W sieci pojawił się post, w którym piosenkarka informuje, że poszukuje pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Niewolnica Isaura: minęło 35 lat od premiery. Jak teraz wygląda Lucélia Santos?

Alicja Boratyn z Blog 27 skończyła 28 lat i szuka pracy. Jak teraz wygląda?

Na profilu Alicji Boratyn na Facebooku pojawił się wpis, w którym była gwiazda Blog 27 informuje, że szuka pracy. Zaprezentowała także swoje doświadczenie i umiejętności.

Hej! Szukam pracy. Wiele lat poświęciłam śpiewaniu i tworzeniu muzyki, w międzyczasie zdobywałam inne umiejętności. Skończyłam kulturoznawstwo, więc odnalazłabym się w szeroko pojętym sektorze kultury. Z racji wieloletniego bycia wokalistką i współpracy z wytwórniami muzycznymi jestem na bieżąco z funkcjonowaniem przemysłu muzycznego i koncertowego. Pracowałam jako kelnerka i menadżerka w restauracji "Dom" i "Dom Sklep", dzięki czemu zdobyłam umiejętności administracyjne, zarządzania oraz pracy w zespole. Cenię i są mi bliskie aspekty ekologiczne, środowiskowe oraz działania na rzecz zwierząt. Angielski na poziomie B2, posiadam prawo jazdy. Będę bardzo wdzięczna za rozpuszczenie wici i każde info - czytamy.

Na szczęście 28-latka nie musiała długo czekać na odzew. W komentarzach zobaczyliśmy między innymi zaproszenie do sprawdzenia wiadomości prywatnej. Mamy nadzieję, że Ala niebawem rozpocznie satysfakcjonującą pracę.