Zamknij

Mąż śmiertelnie postrzelonej Halyny Hutchins zabrał głos. Co usłyszał od Baldwina?

23.10.2021 18:31
Alec Baldwin
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę Halynę Hutchins. Do wypadku doszło na planie westernu "Rust". Aktor zabrał już głos w sprawie, teraz przemówił mąż tragicznie zmarłej Hutchins. Jak mówi, miał już okazję porozmawiać z Baldwinem o tym, co się stało. 

Alec Baldwin przez przypadek postrzelił operatorkę na planie filmu "Rust". Kobieta zmarła w wyniku odniesionej rany. Jak podkreślają świadkowie, podczas realizowania produkcji doszło do nieszczęśliwego wypadku. Baldwin strzelał z broni-rekwizytu, ranił dwie osoby: reżysera i autora scenariusza Joela Souzę i - śmiertelnie - 42-lenią Hutchins. 

Zdruzgotany Alec Baldwin przemówił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Policja w Nowym Meksyku prowadzi śledztwo w sprawie tragedii. Przebadane zostaną wszystkie rekwizyty zgromadzone na planie. Do tej pory z akt wynika, że winę za tragiczną pomyłkę może ponosić asystent reżysera, który miał nieświadomie podać Baldwinowi broń naładowaną ostrymi nabojami. Amerykańskie media przypominają, że w podobny sposób zginął syn Bruce'a Lee i toczą debatę na temat bezpieczeństwa na planach filmowych, gdzie używa się broni.

Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił Halynę Hutchins. Mąż operatorki przerwał milczenie

Całe Hollywood jest w szoku po wypadku na planie "Rust". Znane osobistości komentują tragedię i przesyłają rodzinie zmarłej słowa wsparcia. Podtrzymują także na duchu załamanego Aleca Baldwina, który wciąż nie może uwierzyć w to, co się stało. Poruszona sytuacją jest m.in. bratanica gwiazdora, znana modelka Hailey Bieber

Przesyłam całe moje wsparcie rodzinie Halyny Hutchins. To naprawdę niewyobrażalna i druzgocąca tragedia. Moje myśli są również z Joelem Souzą w czasie, gdy dochodzi do siebie - napisała na Instagramie. 

W sprawie niewyobrażalnej tragedii głos zabrał także Matthew Hutchins, mąż zastrzelonej operatorki. 

Nie sądzę, by istniały słowa, by opisać tę sytuację. Nie będę mógł komentować faktów, procesu, ani tego, przez co teraz przechodzimy. Doceniam, że wszyscy są dla mnie teraz wsparciem. Myślę, że będziemy potrzebować trochę czasu, zanim będziemy mogli zamknąć ten temat - wyznał zagranicznej prasie. 

Mężczyzna podkreślił, że kontaktował się już z 63-letnim Baldwinem. 

Rozmawiałem z nim i bardzo mnie wspiera - powiedział mąż Halyny Hutchins.

Halyna i Matthew Hutchins byli małżeństwem przez 16 lat, mają 9-letniego syna.

Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił kobietę. Internauci przypomnieli jego dawne, "prorocze" słowa