Zamknij

Aleksandra Kostka w żałobie. Nie żyje ojciec gwiazdy TVP

Patrycja Chudolińska
27.05.2020 10:05
Aleksandra Kostka TVP
fot. Mateusz Jagielski/East News

Aleksandra Kostka straciła bliską osobę w Dzień Matki. 26 maja 2020 roku zmarł ukochany tata pogodynki TVP, Jerzy Kostka. Gwiazda opublikowała nekrolog.

Aleksandra Kostka to pogodynka znana przede wszystkim z częstych występów w "Pytaniu na śniadanie" oraz "Panoramie". Gwiazda TVP w Dzień Matki przekazała tragiczną wiadomość. 26 marca zmarł jej tata, Jerzy Kostka.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 maja 2020 odszedł Kochany Mąż, Tata, Teść i Dziadek śp. Jerzy Kostka. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą w odprawioną 29 maja 2020 roku o godzinie 15.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie, poprzedzoną modlitwą różańcową o godzinie 14.30. Po Mszy Świętej pożegnamy Zmarłego na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie - przekazała rodzina w nekrologu.

Zobacz także: Jimmy Cobb nie żyje. Legendarny perkusista zmarł na raka płuc

Aleksandra Kostka straciła tatę w Dzień Matki

Jerzy Kostka był ważną postacią w życiu prezenterki TVP. W rozmowie z creativemagazine.pl Aleksandra Kostka zdradziła, czego nauczył ją tata. Okazuje się, że był zafascynowany historią.

- Mój tata, zapalony poszukiwacz korzeni rodu Kostków, poświęcił aż 20 lat życia, żeby zebrać całą zgromadzoną wiedzę na ten temat i dokopać się aż do roku 1200! Napisał nawet obszerną książkę "Kostkowie Herbu Dąbrowa". Kto by pomyślał, że człowiek ma szlacheckie pochodzenie, a św. Stanisław Kostka to mój pra-pra-pra-wujek! Dzięki książce mojego Taty dowiedziałam się też, że jeden z Kostków trzykrotnie kandydował na króla Polski, a inny zdobył Kilimandżaro - opowiedziała o tacie Aleksandra Kostka.

Znajomi i fani prezenterki składają kondolencje bliskim zmarłego.

RadioZET.pl/PCh