Zamknij

Alex Trebek nie żyje. Zmarł pięciokrotny laureat Emmy

09.11.2020 09:59
Alex Trebek nie żyje
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Alex Trebek nie żyje. W wieku 80 lat zmarł jeden z największych gwiazdorów amerykańskiej telewizji, pięciokrotny zdobywca nagrody Emmy, gospodarz uwielbianego przez widzów teleturnieju "Jeopardy!". Przegrał nierówną walkę z chorobą nowotworową.

Alex Trebek nie żyje. Zmarł pięciokrotny laureat Emmy

Alex Trebek nie żyje. 8 listopada 2020 roku zmarł jeden z największych gwiazdorów amerykańskiej telewizji, uwielbiany przez miliony fanów, uważany za jedną z telewizyjnych legend. Urodzony w Kanadzie Trebek zyskał ogromną popularność jako gospodarz niezwykle popularnego w Stanach Zjednoczonych teleturnieju "Jeopardy!", w którym mogliśmy oglądać go przez blisko pięć dekad. Wielokrotnie podkreślano, że był jednym z filarów sukcesu show, którego profesjonalizm łączył się z niezwykłym poczuciem humoru i prezencją. Nie bez znaczenia była także imponująca wiedza Alexa.

Informacja o śmierci Alexa Trebeka pojawiła się na oficjalnym koncie teleturnieju na Tweeterze.

- Z przykrością informujemy, że Alex Trebek odszedł tego ranka we własnym domu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Dziękujemy ci, Alex - czytamy.

Gwiazdor toczył nierówną walkę z chorobą nowotworową. W 2019 roku zdiagnozowano u niego raka trzustki w późnym, 4 czwarty stadium. Prawdopodobnie to właśnie rak był przyczyną śmierci kanadyjskiego prezentera, informacja ta nie została jednak do tej pory potwierdzona oficjalnie. 

ZOBACZ TAKŻE:  Eddie Hassell nie żyje. 30-letni aktor został zastrzelony z zimną krwią  

Alex Trebek nie żyje. W wieku 80 lat zmarł amerykański gwiazdor telewizyjny

Alex Trebek urodzł się 22 lipca 1940 roku w Sudbury w Kanadzie. Telewizyjną karierę rozpoczął w 1966 jako gospodarz teleturnieju "Reach for the top". W 1973 roku przeniósł się do USA, gdzie oczarował fanów w "The Wizard of Odds". Jego największy hit, "Jeopardy!", prowadził od 1984. Pięciokrotnie nagradzany statuetką Emmy, jeszcze za życia otrzymał swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Mimo ciężkiej choroby Trebek nadal robił wszystko, by prowadzić dla widzów ich ulubiony teleturniej. To z pewnością ogromny cios dla amerykańskiej branży telewizyjnej.

ZOBACZ TAKŻE:  Ken Hensley nie żyje. Zmarł założyciel legendarnej grupy Uriah Heep