Zamknij

Alżbeta Lenska miała tętniaka mózgu. Dziś wyznaje: "Teraz nigdy nie wiem, ile czasu mi zostało"

22.10.2021 16:10
Alżbeta Lenska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Alżbeta Lenska walczyła o życie z powodu pękniętego tętniaka mózgu. Aktorka przeszła długą rekonwalescencję, podczas której troskliwe wspierał ją mąż Rafał Cieszyński. Od tamtych wydarzeń minęły trzy lata. Gwiazda "Ojca Mateusza" opowiedziała, jak dzisiaj wygląda jej życie po poważnej operacji. 

Alżbeta Lenska to aktorka, której popularność przyniosła rola Edyty Jeżowskiej w serialu "Pierwsza miłość". Potem widzowie polubili ją jako Agatę Gibalską w "Ojcu Mateuszu", gdzie grała u boku swojego prawdziwego męża, aktorka Rafała Cieszyńskiego. Para pobrała się w 2007 roku i doczekała dwójki dzieci: córki Zofii i syna Antoniego.

W maju 2019 roku Alżbeta Lenska trafiła do szpitala z powodu pękniętego tętniaka. Aktorka zasłabła za kulisami podczas przerwy spektaklu w warszawskim Teatrze Komedia. Na szczęście na miejscu był Rafał Cieszyński, który natychmiast zawiadomił pogotowie. Tydzień później Alżbeta Leńska opublikowała pierwsze zdjęcie po operacji. Lekarze musieli ogolić jej część głowy, na której potem widniała rozległa szrama. 

Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam, co się dziej- opowiadała na Instagramie aktorka. "Pękł Pani tętniak w głowie, który całą krwią zalał pani głowę, musimy operować natychmiast, nie wiem, czy przeżyje pani, a jeśli przeżyje, nie wiem, co będzie" - wspominała w swojej relacji. 

Alżebeta Lenska opowiedziała o życiu po operacji tętniaka

Na szczęście operacja usunięcia rozlanego tętniaka mózgu przebiegła pomyślnie. Alżbeta Lenska wkrótce wróciła do zdrowia i aktywności zawodowej. Dzięki szybkiej reakcji lekarzy aktorce udało się uniknąć poważnych niedowładów i porażeń.

Jednak gwiazda "Ojca Mateusza" do dzisiaj mierzy się z traumatycznymi wspomnieniami. Alżbeta Lenska wyznała w "Dzień Dobry TVN", że miewa z tego powodu stany depresyjne. Pomaga jej jednak praca nad książką oraz występy w Teatrze Capitol, gdzie gra w sztuce "Kochane pieniążki". Jak przyznaje, po chorobie jest bardziej aktywna niż wcześniej. 

Niektórzy mi mówią, że zwariowałam, bo wykorzystuję każdy dzień. Kiedyś się bardziej wstydziłam, bałam mówić o pewnych rzeczach - powiedziała w ostatniej rozmowie z Plejadą. 

Lenska jest wdzięczna losowi, że udało jej się przeżyć i do tego wyjść bez szwanku z poważnej operacji. Zdaje sobie sprawę, że miała dużo szczęścia, dlatego dzisiaj cieszy się każdym dniem i stara się czerpać z życia pełnymi garściami. 

Teraz nigdy nie wiem, ile czasu mi zostało, bo bardzo się zmierzyłam z tym trzy lata temu. Bardzo się cieszę, że mam każdy dzień w gratisie. Zawsze mi się wydaje, że jestem w gratisie na ziemi - wyznała Plejadzie gwiazda "Ojca Mateusza".