Zamknij

Alżbeta Lenska znowu trafiła do szpitala. Rok temu miała tętniaka mózgu

Judyta Wanicka
07.01.2020 12:36
Alżbeta Lenska
fot. Instagram:@betalenska

Alżbeta Lenska przeszła kolejną operację. Aktorka znana z serialu "Ojciec Mateusz" rok temu walczyła o życie, gdy w jej mózgu pękł tętniak. Co tym razem dolega Alżbecie Lenskiej? Żona Rafała Cieszyńskiego poinformowała o swoim stanie zdrowia na Instagramie.

Alżbeta Lenska złamała rękę na stoku

Alżbeta Lenska, znana z roli Agaty Gibalskiej w serialu "Ojciec Mateusz", w weekend trafiła do szpitala. Aktorka uległa wypadkowi na stoku we włoskim kurorcie Bolzano. Z jej relacji wynika, że złamała rękę i konieczny było ustabilizowanie kończyny tytanowym prętem. Alżbeta Lenska poinformowała fanów na Instagramie, że operacja przebiegła wzorowo. Teraz pozostaje jej czekać z ręką w temblaku, aż wszystko się zagoi.

Witam Was w 2020 roku w nowym wydaniu - a konkretnie ulepszonym o tytan w ręce. Myślałam, że wykorzystałam już limit operacji, a jednak szpitale chyba za mną tęsknią. Ponoć wszystko poszło wzorowo, dlatego opuszczam z pięknym widokiem „kurort” w Bolzano pełna nadziei, że ręka wróci do użytku. Happy New Year i żeby był już HAPPY - napisała na Instagramie Alżbeta Lenska.

Ażbeta Lenska miała tętniaka mózgu

W maju 219 roku  Alżbeta Lenska trafiła do szpitala z powodu pękniętego tętniaka. Aktorka zasłabła podczas przerwy spektaklu w warszawskim Teatrze Komedia. Na miejscu był jej mąż, aktor Rafał Cieszyński, który natychmiast zawiadomił pogotowie. Tydzień później, już spokojna o swoje zdrowie Alżbeta Lenska, wrzuciła pierwsze zdjęcie po operacji i ze szczegółami opowiedziała o swoim dramacie.

W tamtym tygodniu we wtorek 15.05 wieczorem pojechałam grać spektakl „Kontrabanda” do warszawskiego teatru Komedia. Zagrałam jeden akt, trochę byłam spięta, ale się podobało, kurtyna upadła, widownia poszła na przerwę, my w kulisach śmialiśmy się z tego, co wyszło. Potem poszłam po schodach do garderoby i stało się nic, czego się spodziewałam... Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam, co się dzieje - opowidała na Instagramie.

Jak przez mgłę pamiętam, że karetka przyjechała po mnie, byłam załamana, że inspicjent wyszedł na scenę i nie wiem, co powiedział, ale odwołał drugi akt, a ludzie klaskali... Nic nie pamiętam, karetki, przyjęcia, badania, ale pamiętam ze szpitala jedną rzecz - lekarz podszedł do mnie i czekał aż będę go słyszeć, za nim widziałam Rafała załamanego. Powiedział:

"Pękł Pani tętniak w głowie, który całą krwią zalał Pani głowę, musimy operować natychmiast, nie wiem, czy przeżyje Pani, a jeśli przeżyje, nie wiem, co będzie.

I wiecie co? Pierwszy raz nie myślałam optymistycznie. Płacząc, kazałam Rafałowi przekazać Zosi i Antkowi „że ich kocham i niech im to przekaże”. Nie chce Wam mówić, co czułam, co przeżyłam i ile bólu i cierpienia przeżyłam, ale powiem Wam jedno - myślałam, że mnie straci mój mąż - pisała tuż po operacji.

Operacja usunięcia rozlanego tętniaka zakończyła się pomyślnie. Alżbeta Lenska wkrótce wróciła do zdrowia. Nowe życie uczciła w wyjątkowy sposób, odnawiając przysięgę małżeńską z Rafałem Cieszyńskim. Aktorska para ma dwoje dzieci: 8-letnią córkę Zofię i 6-letniego syna Antoniego.

RadioZET.pl/jw