Zamknij

Ameryka Express: Kto odpadł w 9. odcinku? Najbardziej kontrowersyjna para zakończyła wyścig

Judyta Wanicka
29.04.2020 23:06
Ameryka Express
fot. Instagram:@amerykaexpress.tvn

"Ameryka Express 2", odcinek 9. już za nami. Kto odpadł z programu w środę 29 kwietnia 2020 roku? Znamy wyniki ostatniej rywalizacji. 

W 9. odcinku "Ameryki Express" uczestnicy musieli zmierzyć się z kolejnymi zadaniami wyznaczonymi przez Darię Ładochę. Rywalizacja miała miejsce w Kolumbii. Pary musiały między innymi skosztować regionalnego przysmaku, którym jest smażona mrówka z wielkim odwłokiem. Dodatkowym utrudnieniem była "czarna flaga", przez którą można było spaść o jedno miejsce w rankingu. 

Ameryka Express: uczestnicy musieli zjeść smażone mrówki

Pierwsza misja związana była z rewolucyjną historią Kolumbii. Uczestnicy musieli odnaleźć imię bohatera na tablicy poległych w Socorro, a następnie zachęcić do dalszej podróży przypadkowego przechodnia noszącego dokładnie to samo imię. Szczęściarz łapał z uczestnikami autostop aż do kolejnej misji. Potem pary czekał rafting po rwącej rzece Suarez. Z zadaniem najlepiej poradzili sobie Małgosia Heretyk i Ernest Musiał oraz Patrycja Markowska z Żanetą Luberą. Oba duety wygrały nocleg w wygodnych warunkach. 

Kolejny etap wyścigu odbył się w regionie Santander. Słynie on z lokalnego specjału Hormigas Culonas - smażonych mrówek o dużych odwłokach. Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska nie były zachwycone, gdy otrzymały humus posypany chrupiącymi owadami. Ostatecznie jednak zjadły je bez problemu. Patrycja Markowska i Żaneta Lubera musiały przygotować danie z mrówkami. Dowiedziały się, że w kuchni kolumbijskiej takich przysmaków jest kilka. Z kolei Gosia i Ernest byli przekonywani przez miejscowych gospodarzy, że Hormigas Culonas mają afrodyzjakalną moc.

Niestety po owadzich chrupkach niektórych dopadły problemy żołądkowe.  

Troszkę z brzuszkiem jest nie halo - powiedziała Patrycja Markowska.

Jeden z braci Collins tak się rozchorował, że nie chciał kontynuować wyścigu. Mamy przestoje co 10 minut - poskarżył się prowadzącej. 

Więcej kłopotów niż zjedzenie mrówek sprawiło parom budowanie szałasu i przenoszenie balonów z wodą przez przeszkody. Patrycja Markowska i jej towarzyszka wykazały się największym sprytem. W nagrodę otrzymały amulet.

Ameryka Express: Różal i Bartosz Fabiński odpadli z programu 

Zaraz po grze gwiazdy ruszyły w dalszą podróż. W ostatnim starciu musiały chodzić na szczudłach po parku i zbierać poukrywane części garderoby. Karkołomne zadanie utrudniał rzęsisty deszcz. Nie obyło się bez upadków i drobnych sprzeczek. Potem pary musiały zameldować się w Bucaramandze. Ostatni na mecie zjawili się Marcin Różalski i Bartosz Fabiński i to oni musieli pożegnać się z programem. 

RadioZET.pl/jw