Zamknij

Ameryka Express 2: Kto odpadł w piątym odcinku? [STRESZCZENIE]

Patrycja Chudolińska
01.04.2020 23:01
Ameryka Express
fot. Instagram/@amerykaexpress.tvn

Za nami 5. odcinek "Ameryka Express 2". Kto odpadł z programu w środę 1 kwietnia 2020, a komu tym razem dopisało szczęście i dobiegł na metę jako pierwszy?

"Ameryka Express" gromadzi przed telewizorami ogromne liczby widzów. Program powrócił w marcu z 2. sezonem oraz nową prowadzącą - Darią Ładochą. Uczestnicy dołączyli do zaciętego wyścigu po Gwatemali i Kolumbii. W 5. odcinku na pary czekały kolejne trudne wyzwania i przeciwności.

Ameryka Express 2: Streszczenie piątego odcinka

Piąty odcinek rozpoczął się pod hasłem Święta Niepodległości, które w Gwatemali obchodzi się wyjątkowo hucznie. Uczestnicy musieli nauczyć się gry na lokalnych instrumentach, a następnie wystąpić na oficjalnej paradzie. Największy problem sprawił transport instrumentów, przede wszystkim sporych rozmiarów bębnów. Paweł i Darek dostali szansę dzwonienia z telefonu, co zdecydowanie ułatwiło im resztę podróży.

Nie wszystkim uczestnikom udało się znaleźć wygodny nocleg. Patrycja Markowska i Żaneta Lubera miały szansę przekonać się, że w bardzo ubogich domach można spotkać życzliwych, przyjaznych ludzi. Ten dzień był wielkim wyzwaniem dla uczestników, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

- Nie miałam w tym programie jeszcze takiego prawdziwego kryzysu. Jak weszłam tutaj i zobaczyłam ludzi mieszkających w naprawdę strasznych warunkach, kompletnie mnie to rozwaliło - relacjonowała Patrycja Markowska.

Następny dzień również obfitował w wyzwania. Po drodze na wszystkich czekało kolejne zadanie. Każda z par musiała wyłowić 10 ryb z jednego stawu i wpuścić je do drugiego. Konkurs jako pierwsze wygrały modelki - Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Mimo że nigdy wcześniej tego nie robiły, udało im się złowić aż 14 ryb. Sukces osiągnęli także Grażyna Wolszczak i jej syn, Filip Sikora.

Dwie pary zmierzyły się w konkursie o amulet wart 5 tys. złotych. W zmaganiach w strojach kąpielowych zmierzyli się Karolina i Marta oraz bracia Grzegorz i Rafał Collinsowie. Rywalizacja była naprawdę zacięta, a do ostatniej chwili trudno było powiedzieć, kto zwycięży. Ostatecznie amulet zdobyły dwie przyjaciółki.

- Koszykarkami roku zostały: Karolina i Marta - podsumowała Daria Ładocha.

Ameryka Express 2: Kto odpadł w 5. odcinku programu?

Pary musiały zadecydować, w ilu paradach uda im się wystąpić. Część postanowiła jak najszybciej skierować się w stronę mety. Inni przez zatrzymanie się na paradzie stracili cenne minuty w walce o immunitet.

W poprzednim odcinku z programem pożegnali się Marcin Różalski oraz Bartosz Fabiński. Wcześniej odpadli także Iwona Burnat i Reggie Benjamin. Informacji na temat tego, kto odpadł w 5. odcinku szuka bardzo wiele osób. Z programem nie pożegnała się jednak żadna para. Wyścig tego dnia wygrały Karolina i Marta, które jednak swój immunitet postanowiły podarować Grażynie i Filipowi.

- Immunitet to niezwykłe wyróżnienie, ale myślimy, że komuś przyda się bardziej. Chciałyśmy oddać ten immunitet dla Grażyny i Filipa (...) Chcemy dać jej ten immunitet, żeby sobie odpoczęła i miała siłę na kolejne zdania, bo my chcemy mieć ją tutaj jak najdłużej - zaznaczyły dziewczyny.

RadioZET.pl/PCh