Zamknij

Amy Schumer przez endometriozę poddała się operacji usunięcia macicy. "Było bardzo dużo krwi"

20.09.2021 12:28
Amy Schumer
fot. SplashNews.com/East News

Amy Schumer to dobrze znana amerykańska aktorka komediowa, standuperka i komiczka. Gwiazda podzieliła się właśnie informacją o tym, że w związku z endometriozą, na którą choruje od lat, poddała się operacji usunięcia macicy.

Amy Schumer kojarzona jest przez fanów z gry w serialach i filach komediowych, a także ze swoich standupowych popisów, którymi bawi do łez. Jednak znana jest także z tego, że otwarcie porusza w swoich social mediach trudne tematy. Jakiś czas temu zdradziła, że została zgwałcona. Kiedy mimo traumy udało się ułożyć jej życie (jej mężem jest Chris Fisher), okazało się, że ma problemy z zajściem w ciążę. Kiedy się udało, ciąża była bardzo trudna. Podobnie poród. Jak ujawniła aktorka, wszystko to miało związek z endometriozą, na którą gwiazda choruje od lat. By uporać się z dolegliwościami, towarzyszącymi chorobie, standuperka poddała się operacji usunięcia macicy. Opowiedziała o tym na Instagramie.

Zobacz także: Anna Dereszowska podzieliła się emocjonalnym wpisem: "Psychicznie jestem wykończona"

Amy Schumer usunęła macicę z powodu endometriozy. Aktorka ujawniła szczegóły i ostrzega kobiety

Endometrioza to choroba, z którą zmaga się bardzo wiele kobiet, jednak ze względu na trudności z diagnozą, wiele z nich nawet o ty nie wie. Wśród osób znanych o problemie tym mówiła m.in. Hanna Lis. Teraz dramatyczne szczegóły związane z chorobą ujawniła amerykańska aktorka Amy Schumer. W swoim krótkim wideo na Instagramie wyznała, że właśnie przeszła operację usunięcia macicy, w której lekarze znaleźli 30 punktów, w których wszczepiły się komórki endometrium.

W komentarzu do posta zaapelowała do kobiet, by zwracały uwagę na to, co mówi ich ciało: "Jeśli masz bardzo bolesne miesiączki, możesz mieć endometriozę" - zaznaczyła.

Zobacz także

Na krótki wideo Schumer widzimy na szpitalnym łóżku. Widać, że aktorka nie doszła jeszcze do siebie po operacji. Okazuje się, że endometrioza zaatakowała także wyrostek robaczkowy, który również musiał zostać usunięty.

"Jest poranek po operacji z powodu endometriozy. Mojej macicy nie ma. Lekarz znalazł 30 punktów endometriozy, które usunął. Usunął też również mój wyrostek robaczkowy, ponieważ został zaatakowany przez endometriozę. W mojej macicy było bardzo, bardzo dużo krwi" - powiedziała Schumer, dodając, że jest teraz cała obolała, odczuwa różnego typu bóle i brak jej energii. Pod jej wpisem kobiety dziękują za poruszenie tak ważnego tematu.