Zamknij

Były Mister Polski jest sparaliżowany i tonie w długach. Prosi internautów o pomoc

Judyta Wanicka
01.04.2020 11:47
Andrzej Bizoń
fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Bizoń zmaga się z postępującą chorobą, przez którą od 7 lat jest przykuty do łóżka. Były aktor i Mister Polski zaapelował do internautów o wparcie finansowe. Mężczyźnie brakuje środków na życie i dalsze leczenie. 

Andrzej Bizoń zmaga się z postępującą chorobą

Andrzej Bizoń to popularny niegdyś aktor i model, który w 2000 roku zdobył tytuł Mistera Polski. Mężczyzna ponad dziesięć lat temu zniknął z branży przez poważną chorobę. 44-latek cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK). Nieuleczalne i postępujące schorzenie doprowadziło go do trwałego kalectwa. Aktor od blisko 7 lat jest sparaliżowany, a w ostatnim czasie zaczął tracić wzrok. 

Przez problemy zdrowotne Andrzej Bizoń nie ma środków do życia. Obecnie przebywa w domu w rodzinnych Witkowicach, zdany całkowicie na pomoc bliskich i przyjaciół. Jak czytamy na Pomagam.pl, byłemu celebrycie nie przysługuje renta. 

Przez siedem lat, gdy pracowałem w zawodzie aktor/model, moi pracodawcy nie mieli obowiązku odprowadzania składek na ZUS, dlatego nie przysługuje mi renta. Mam 80 tys. zł zaległych zobowiązań alimentacyjnych, których ze względu na mój stan zdrowia, nie mogłem spłacać. Dodatkowo chciałbym prosić o wsparcie na leczenie oraz rehabilitację, a także na przysłowiowe "życie" - informuje na stronie zbiórki Bizoń.

Zbiórka na Andrzeja Bizonia trwa na portalu Pomagam.pl. Potrzebna jest kwota 140 tys. złotych. Aktualnie udało się zebrać ponad 32 tysiące. 

andrzej bizon model
fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Bizoń - kim jest chory Mister Polski? 

Andrzej Bizoń zdobył popularność dzięki zwycięstwu w wyborach Mistera Polski w 2000 roku. Wygrana otworzyła mu drzwi do kariery w show-biznesie. Model robił karierę w Mediolanie i Niemczech, gdzie podpisał kontrakt z prestiżową agencją. W międzyczasie można było go zobaczyć w popularnym reality-show Polsatu "Dwa światy". Udało mu się także rozpocząć karierę aktorską. Bizoń grywał epizody w filmach i serialach. Wystąpił m.in. w filmie "Pogoda na jutro" Jerzego Stuhra oraz telenoweli "Na Wspólnej". W 2003 roku został finalistą programu "SeXtet".

andrzej bizon pomoc
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS

RadioZET.pl/jw