Zamknij

Andrzej Bizoń nie żyje. Były Mister Polski zmarł po walce z chorobą

Patrycja Chudolińska
18.05.2020 14:01
Andrzej Bizoń nie żyje
fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Bizoń nie żyje. Model i aktor od 10 lat walczył z poważną chorobą. O śmierci 44-latka poinformowali jego przyjaciele.

Andrzej Bizoń nie żyje. Były Mister Beskidów i Mister Polski zmarł po 10 latach walki z ciężką chorobą. W 2010 roku zdiagnozowano u niego zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK). Szybki postęp choroby sprawił, że utalentowany aktor i model był sparaliżowany. Andrzej Bizoń od siedmiu lat przebywał w swoim domu w Witkowicach. 13 maja całkowicie stracił wzrok. Zmarł 18 maja 2020 roku.

- Andrzej Bizoń nie żyje. W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem - Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających - przekazał na Facebooku Mariusz Poreć, przyjaciel Bizonia.

Zobacz także: Andrzej Bizoń jest sparaliżowany i tonie w długach. Prosi internautów o pomoc

Andrzej Bizoń nie żyje. Przyjaciel modela opublikował poruszające nagranie

Jakiś czas temu uruchomiona została zbiórka na rehabilitację Andrzeja Bizonia. Na leczenie byłego Mistera Polski udało się zebrać ponad 55 tys. złotych. Kilka dni przed śmiercią, gdy stracił wzrok, Andrzej Bizoń polecił swoim bliskim, aby zamieścili na stronie zbiórki fragment z Ewangelii. Aktor i model do końca był mocno wierzącą osobą.

Mariusz Połeć opublikował także nagranie z ostatniego tańca przyjaciela. Internauci pod wpisem składają kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. Andrzej Bizoń w 2000 roku został Misterem Beskidów, a następnie zwyciężył w finale wyborów Mistera Polski. Po wygranej reprezentował Polskę na Mister Intercontinental w Hanowerze. W kolejnych latach próbował swoich sił jako aktor - zagrał m.in. w serialach "Na Wspólnej", "Niani" oraz filmie "Pogoda na jutro".

RadioZET.pl/PCh