Zamknij

Andrzej Duda opowiedział o relacjach z córką. "Do dzisiaj mamy różnice w wielu sprawach"

03.07.2020 13:48
Andrzej Duda z córką Kingą
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Andrzej Duda zdradził, jak wyglądają jego relacje z 25-letnią córką. Czy Kinga Duda, absolwentka prawa, popiera polityczne decyzje ojca? Prezydent otworzył się w przedwyborczym wywiadzie Bogdana Rymanowskiego. 

Andrzej Duda ubiega się o reelekcję w wyborach prezydenckich 2020. W drugiej turze zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, obecnym prezydentem miasta stołecznego Warszawy. W ubiegłą niedzielę Duda zdobył o 13% więcej głosów od swojego rywala. Podczas wieczoru wyborczego w Łowiczu prezydent świętował sukces w gronie członków sztabu i pierwszej damy. W studiu zabrakło jednak Kingi Dudy.

Nieobecność 25-letniej córki prezydenckiej pary natychmiast zrodziła plotki, że Kinga celowo nie pojawiła się na wiecu. Świeżo upieczonej absolwentce prawa podobno ma być nie po drodze z poglądami ojca, któremu zarzuca się łamanie konstytucji i wolności sądów. Czy tak jest w rzeczywistości? Dość ciekawie w tym kontekście brzmi wypowiedź Andrzeja Dudy o relacjach z córką, która padła w wywiadzie dla Polsatu. Prezydent przyznał, że Kinga nie zawsze zgadza się z jego decyzjami politycznymi. 

Kinga Duda nie pojawiła się na wiecu taty, Andrzeja Dudy. Dlaczego?

Andrzej Duda szczerze o relacjach z córką Kingą Dudą 

Andrzej Duda kocha córkę i stara się wpierać ją w życiowych wyborach, ale przyznaje, że zawsze znajduje z nią wspólny język. Zapytany przez Bogdana Rymanowskiego o przyczyny spadku poparcia młodych osób w porównaniu z wynikiem sprzed 5 lat, prezydent przytoczył przykład swojej córki. Kinga jest przedstawicielką młodego pokolenia wyborców, a tacy według prezydenta najczęściej buntują się przeciwko władzy. Duda wyznał, że on i córka nierzadko miewają różne poglądy. 

Młodzi zawsze są tacy trochę "anty" tym, którzy akurat rządzą. Taka jest natura młodych, że oni zawsze są trochę zbuntowani, zawsze trochę kontestują. Przecież ja też wychowałem córkę, która już dzisiaj jest dorosła, ale też pamiętam jej młode lata. Do dzisiaj mamy różnice w wielu sprawach, ona ma swoje zdanie, ja mam swojew związku z czym doskonale to rozumiem. Ale ja przez całe te pięć lat wspierałem młodych przedsiębiorców, właścicieli start-upów - powiedział Andrzej Duda. 

Mimo to Kinga Duda dostarcza prezydentowi powodów do dumy. 25-latka osiąga świetne wyniki w nauce i dostała się na staż do jednej z prestiżowych kancelarii prawniczych w Londynie. Podobno z tego powodu nie pojawiła się na wieczorze wyborczym ojca. 

kinga duda 2
fot. Tomasz Urbanek/East News
kinga andrzej duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Posłuchaj podcastu