Zamknij

Ekspertka przeanalizowała zachowanie Andrzeja Dudy. o czym świadczy?

08.07.2020 17:31
Andrzej Duda
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Andrzej Duda obawia się wyniku II tury wyborów? Zdaniem ekspertki, która przeanalizowała jego zachowanie, prezydent wykazuje coraz większą nerwowość. O czym jeszcze świadczy jego mowa niewerbalna?

Andrzej Duda przez długi czas był faworytem w wyścigu o fotel prezydenta. Druga tura wyborów już za pasem i liczy się każdy głos. Dotąd w większości sondaży wyborczych dość znacznie prowadził obecny prezydent. Z biegiem czasu ta przewaga przestała być tak oczywista i - zdaniem ekspertki, analizującej zachowanie Dudy - kandydat PiS-u wykazuje coraz więcej przejawów nerwowości.

Ekspertka mowy ciała, Daria Domaradzka-Guzik, która wzięła na tapetę mowę ciała Andrzeja Dudy, zdradziła w rozmowie z Wirtualną Polską, że kandydat "wyraźnie zmienił ton wypowiedzi".

"Nadużywa wysokich gestów, mówi na jednym wdechu, tak jakby chciał zdążyć, powiedzieć jak najwięcej. Mówił coraz szybciej i podwyższonym tonem głosu. Pojawił się u niego szybszy oddech, przełykanie śliny i dostrzegłam grymasy niezadowolenia. Tak zachowują się osoby zdenerwowane i pod presją" - podsumowała Domaradzka-Guzik.

Co zdradza mowa ciała Andrzeja Dudy?

Oprócz nerwowości, Duda zdaje się być bardziej zestresowany.

"Tego stresu nie było widać u Andrzeja Dudy w wystąpieniach na wcześniejszych etapach kampanii. Nie wiem, czy spogląda na sondaże, pokazujące niepewność jego wygranej? Ostatnio na spotkaniach z wyborcami prezydent zaczyna mówić bardzo głośno, wręcz krzyczy" - powiedziała ekspertka.

Kto ostatecznie zwycięży w wyborach prezydenckich 2020? Przekonamy się w niedzielę, 12 lipca.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/AS