Zamknij

Andrzej Krawczyk: kim był brat Krzysztofa Krawczyka? Życie też związał ze sztuką

07.05.2021 21:45
Krzysztof Krawczyk
fot. DAREK REDOS/REPORTER/EAST NEWS

Brat Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Krawczyk, zmarł w piątek 7 maja. Miał 70 lat. Od dłuższego czasu jego stan się pogarszał. Mężczyzna nie wiedział nawet, że jego starszy brat nie żyje. Choć większość z nas znała przede wszystkim Krzysztofa Krawczyka, to jednak także Andrzej związany był ze światem sztuki.

Andrzej Krawczyk urodził się w 1950 roku i był o zaledwie cztery lata młodszy od swojego słynnego brata. Obaj Krawczykowie byli ze sobą bardzo mocno związani. Choć większość z nas kojarzy przede wszystkim Krzysztofa i jego muzykę, to również Andrzej był związany ze światem sztuki. W przeciwieństwie do brata wolał jednak twórczość plastyczną.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk: powstanie festiwal z muzyką artysty? Marek Sierocki twierdzi, że powinien

Andrzej Krawczyk nie żyje. Kim był brat słynnego piosenkarza?

Jak podkreśla menedżer Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala, Andrzej Krawczyk był bardzo utalentowany plastycznie i namalował nawet obraz specjalnie dla Kosmali.

"Człowiek dusza. Jego talenty poszły w stronę malarstwa. Był znakomitym kopistą. Na zamówienie malował kopie mistrzów epoki renesansu i szkoły holenderskiej. Dla mnie namalował piękny obraz przedstawiający mojego ukochanego psa rasy bokser Vento" - napisał menedżer zmarłego piosenkarza o Andrzeju Krawczyku.

Oczywiście dzieł Andrzeja Krawczyka nie mogło zabraknąć także na ścianach domu brata Krzysztofa i jego żony Ewy. Starszy brat bardzo wspierał młodszego, także materialnie - m.in. pokrywając koszty mieszkania w Łodzi. Co więcej, we wcześniejszych wywiadach Krzysztof Krawczyk wyznał, że połowa majątku trafi do rodziny Andrzeja, a druga połowa do żony i jej rodziny.

RadioZET.pl/AS