Zamknij

Andrzej Nejman zdradził, dlaczego nie ma go w telewizji. Co teraz robi Waldek ze "Złotopolskich"?

13.10.2021 13:24
Andrzej Nejman
fot. Viphoto/ East News

Andrzej Nejman przed laty grał w jednym z najpopularniejszych polskich seriali TVP - "Złotopolscy". Teraz aktora jest dużo mniej w telewizji i kinie, jednak nie narzeka na brak zajęć. W rozmowie z "Faktem" zdradził, czym się obecnie zajmuje.

Andrzej Nejman wiele lat temu grał w serialu  "Złotopolscy", który był telewizyjnym hitem Telewizji Polskiej. Aktor wcielał się w postać Waldka Złotopolskiego. Ta rola dała gwiazdorowi olbrzymią popularność. Od dłuższego czasu Andrzej Nejman skupia się na zupełnie innych rzeczach, niż aktorstwo. Ostatnio na dużym ekranie widzowie mogli go jednak oglądać w filmie "Żeby nie było śladów" Jana. P. Matuszyńskiego. 46-letni aktor od dłuższego czasu zarządza warszawskim teatrem Kwadrat. Jest również reżyserem. O swoich zajęciach opowiedział w rozmowie z "Faktem".

Andrzej Nejman zdradził, dlaczego nie ma go w telewizji. Co teraz robi Waldek ze "Złotopolskich"?

"Reżyserowanie i bycie dyrektorem zawsze zabiera czas aktorstwu, ale ja nie jestem jakimś wybitnym aktorem, który musi tylko grać i grać, bo polska czy europejska kultura na tym straci. Jeśli ktoś chce mnie zatrudnić w charakterze aktora, bardzo się polecam. Choć jeśli nie będę grał dwa, trzy miesiące, a nawet pół roku, to czy świat na tym straci? Staram się robić różne rzeczy: prowadzę teatr miejski, tłumaczę sztuki, gram, ale nic na siłę" - powiedział aktor w rozmowie z "Faktem".

Dla Andrzeja Nejmana prowadzenie teatru jest bardzo ważne. Szczególnie teraz, gdy wiele instytucji kulturalnych po pandemii staje na nogi. Ostatnio we wspomnianym teatrze Kwadrat odbyła się premiera sztuki "Małżeństwo do poprawki" z Agnieszką Sienkiewicz i Pawłem Małaszyńskim.

Andrzej Nejman
fot. Piotr Molecki/ East News