Zamknij

Andrzej Piaseczny o reakcji rodziców na jego orientację: "Zaakceptowali, pewnie nie bez goryczy"

30.07.2021 13:43
Andrzej Piaseczny
fot. Piotr Matusewicz/ East News

Andrzej Piaseczny kilka miesięcy temu dokonał coming outu. Gwiazdor w tym roku wydał też singiel dedykowany mniejszościom seksualnym. Ostatnio Piaseczny udzielił wywiadu magazynowi "Replika", w którym opowiedział m.in. o tym, jak na wiadomość o jego orientacji zareagowali rodzice.

Andrzej Piaseczny niedawno oficjalnie przyznał, że jest gejem. Choć plotki o jego orientacji krążyły od lat, gwiazdor dopiero kilka miesięcy temu zdecydował się na coming out. Artysta w rozmowie z magazynem "Replika", zajmującym się tematyką LGBT zdradził m.in. jak na wiadomość o jego orientacji zareagowali rodzice.

Zobacz też: Andrzej Piaseczny w szczerym wywiadzie dla Radia ZET. Po raz pierwszy mówi o „nim” [WIDEO]

Andrzej Piaseczny o reakcji rodziców na jego orientację: "Zaakceptowali, pewnie nie bez goryczy"

Rodzice dowiedzieli się przypadkowo. Nie mówiłem im wcześniej, bo czułem, że to będzie dla nich zawód - że będą się bać, że będę nieszczęśliwy, że będą rozczarowani, że nie dam im wnuków" - wspomina Piasek i dodaje:

"Wiesz, moja mama ma w tej chwili 83 lata, była wychowywana w świecie, w którym nie mówiło się o nas inaczej jak o "zboczeńcach". Tata od dawna nie żyje. Moi rodzice byli - i mama nadal jest - kochani i mądrzy. To ja byłem wtedy niemądry, nie byłem w stanie z nimi o tym porozmawiać. (...)

Powiedziałem im: koniec dyskusji, nie rozmawiamy o tym. Zaakceptowali to - pewnie nie bez goryczy. A teraz mama na Dzień Dziecka zadzwoniła i najpierw złożyła życzenia mnie, a potem mojemu partnerowi. To było... Ach, widzisz, od razu się wzruszam" - wyznał Piaseczny.

Gwiazdor zdradził, dlaczego zdecydował się na coming out. Artysta nie szczędził gorzkich słów w kierunku polityków, m.in. Przemysława Czarnka.

"Ludzie typu Czarnek chcą nas cofnąć. (...) muszę powiedzieć tym wszystkim łajdakom, że odmawiając nam praw, odmawiają nam człowieczeństwa i nie godzę się na to" - powiedział gwiazdor.