Zamknij

Andrzej Piaseczny u Kuby Wojewódzkiego. Oburzyło go seksistowskie pytanie

29.09.2021 09:53
Andrzej Piaseczny
fot. Pawel Wodzynski/East News

Andrzej Piaseczny gościł ostatnio w programie Kuby Wojewódzkiego. Dziennikarz w rozmowie z gościem poruszył między innymi temat jego głośnego coming outu i orientacji seksualnej. Piosenkarz ocenił jedno z pytań gwiazdora TVN jako "seksistowskie".

Andrzej Piaseczny był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. Podczas rozmowy poruszone zostały najważniejsze tematy z życia muzyka - przede wszystkim jego głośny coming out i nowa płyta. Nie zabrakło także odniesień do polskiej polityki, która wyklucza obecnie osoby LGBT. Artysta przyznał, że sam nie żył w zgodzie ze sobą i swoją orientacją przez bardzo długi czas.

- Na nienawiść nie można reagować nienawiścią, ale jakoś trzeba reagować [...] Wiem, że trzeba mówić troszkę głośniej, inaczej reagować, po to, żebyście wy słyszeli, a nie politycy, [...] żebyście reagowali nie na to, jak po raz setny pokaże się po paradzie równości gołe pośladki i fluorescencyjne dildo, których często tam nie ma. Ja akurat, przepraszam, jeszcze nie byłem, a wybranie się tam jest kwestią pewnego własnego obowiązku w tej chwili - przyznał.

Andrzej Piaseczny w programie Kuby Wojewódzkiego. Zarzucił dziennikarzowi seksizm

Kuba Wojewódzki następnie zadał swojemu gościowi dość bezpośrednie pytanie. Spytał Piasecznego, czy kiedykolwiek mu się podobał. Wokalista nie był zadowolony z tego pytania - uznał je za seksistowskie. Wytłumaczył gospodarzowi programu, w czym leży problem.

- A wiesz, że to jest maksymalnie seksistowskie, co teraz powiedziałeś? [...] Przecież to jest absolutnie jasne, że kiedy idziecie ulicą, to nie oglądacie się za każdą kobietą i za każdym facetem, no, ej... Dlatego było to trochę seksistowskie. Każdego pytasz, kto ci się podoba i dlaczego, albo czy ja ci się podobam? - odparł.

Zgadzacie się z Piaskiem?