Zamknij

Andrzej Strzelecki nie żyje. Wiemy, gdzie trafią pieniądze ze zbiórki na leczenie aktora

03.08.2020 13:01
Andrzej Strzelecki nie żyje. Pieniądze ze zbiórki na leczenie aktora wesprą potrzebujących
fot. Mateusz Grochocki/East News

Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor przegrał walkę z chorobą nowotworową. Mimo ogromnego wsparcia, jakie otrzymał, nie udało się uratować życia cenionego aktora i wykładowcy. Wiadomo już, na co zostaną przeznaczone pieniądze ze zbiórki na leczenie Strzeleckiego.

Andrzej Strzelecki nie żyje. 17 lipca 2020 roku kraj obiegła niezwykle smutna informacja o śmierci 68-letniego aktora, reżysera i nauczyciela akademickiego. Strzelecki zachwycał dorobkiem artystycznym, ogromną popularność medialną przyniosła mu natomiast rola w serialu "Klan", w którym wcielał się w jedną z najbardziej popularnych postaci, doktora Koziełło. Jego śmierć pozostawiła nie tylko ogromną pustkę w serach rodziny i przyjaciół, ale także w środowisku aktorskim. Artysta spoczął na warszawskim wojskowym cmentarzu Powązki.

Zobacz także: Andrzej Strzelecki to nie tylko doktor Koziełło z "Klanu". Za te role go pokochaliśmy!

Strzelecki walczył z nieuleczalnym nowotworem płuc i oskrzeli. W dramatycznej sytuacji mógł liczyć na wsparcie bliskich, środowiska artystycznego, swoich oddanych studentów, a nawet Ministerstwa Zdrowia, które zobowiązało się pomóc aktorowi. Niestety, choroba okazała się zbyt poważna i gwiazdora nie dało się ani uratować, ani przedłużyć jego życia. Jedyną nadzieją była terapia nowoczesnym lekiem ze Stanów Zjednoczonych, zabrakło jednak czasu. Jedną z form pomocy była zbiórka i koncert na rzecz Strzeleckiego. Wiemy już, jak zmieniła się forma wydarzenia i na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze.

 Andrzej Strzelecki nie żyje. Tak aktora żegnają przyjaciele i byli studenci

Andrzej Strzelecki nie żyje. Na co przeznaczone będą pieniądze ze zbiórki na leczenie aktora?

W sobotnim wydaniu śniadaniowego programu "Dzień Dobry TVN" gościli studenci Andrzeja Strzeleckiego, którzy wspominali wybitnego wykładowcę i rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Dominika Kachlik i Aleksandar Milćewić przytoczyli anegdoty z życia aktora, zdradzili także, jak zmieniła się formuła koncertu, który miał pomóc w zebraniu pieniędzy na leczenie aktora. Odbędzie się on 3 sierpnia na scenie Relax w Warszawie, a poświęcony będzie pamięci Strzeleckiego i jego dokonań.

Wiadomo także, na co przeznaczone zostaną pieniądze ze zbiórki na leczenie Andrzeja Strzeleckiego. W porozumieniu z rodziną zmarłego zadecydowano, że wesprą one fundusz pomocowy dla studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Dzięki nim studenci będący w ciężkiej sytuacji zdrowotnej będą mogli liczyć na wsparcie. W ten sposób Strzelecki w symboliczny sposób będzie czuwał nad swoimi uczniami.