Zamknij

Andrzej Strzelecki toczy walkę o życie. "Przestaję być sobą"

18.06.2020 13:59
Andrzej Strzelecki
fot. MIKOLAJ ZACHAROW/REPORTER/EAST NEWS

Andrzej Strzelecki, aktor, znany m.in. z roli w serialu "Klan", toczy walkę o życie.  Niedawno rodzina gwiazdora poinformowała o tym, że Strzelecki ma nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Dotąd jednak sam aktor nie wypowiadał się na temat swojej choroby. Teraz w sieci ukazał się poruszający wywiad, w którym Strzelecki opowiada o zmaganiach z chorobą.

Andrzej Strzelecki walczy o życie. Kilka tygodni temu jego rodzina poinformowała, że aktor zmaga się z rakiem. Guz jest nieoperacyjny, a jedyna terapia, dzięki której Strzelecki miałby szansę na poprawę zdrowia, kosztuje ponad półtora miliona złotych. Aby zebrać środki, rodzina uruchomiła nawet specjalną zbiórkę.

Do tej pory Strzelecki osobiście nie wypowiadał się na temat swojego stanu. Teraz zdecydował się o tym opowiedzieć. W wywiadzie wyznał, że aktorstwo pozwoliło mu wcielać się w różne role, stać się kimś innym. Jednak przez chorobę przestaje być sobą i całkiem nie ma na to wpływu. Słowa poruszają tym bardziej, że na nagraniu widać, jak choroba wpłynęła na jego kondycję.

Rak płuc: wczesne objawy. Jak rozpoznać chorobę?

Andrzej Strzelecki walczy o życie

W materiale, który ukazał się na facebookowym profilu "Bądźmy razem. TVP", Andrzej Strzelecki informuje, że zaledwie w maju tego roku w USA ukazał się środek leczący dokładnie tę mutację genu, która odpowiedzialna jest za chorobę aktora. "Czy to nie jest szczęście?" - pyta łamiącym się głosem. "Mam nadzieję, że tym razem też mnie nie opuści" - dodaje.

"W aktorstwie najfajniejsze jest to, że człowiek może przez chwilę żyć jakimś innym życiem. Ja jestem w tej sytuacji, że przestaję być sobą i nie mam na to wpływu".

W wywiadzie Andrzej Strzelecki zdradził też, skąd wziął się pomysł na rolę Tadeusza w "Klanie". Wyjawił, że on i Paweł Karpiński, producent "Klanu", znają się z czasów szkolnych. Karpiński zaproponował rolę, a Strzelecki miał tylko jeden warunek: odjechane hobby bohatera - golf. Producent przystał na to i... Strzelecki pojawia się w "Klanie" już od ponad 20 lat.

"Jestem bardzo wdzięczny swoim koleżankom i kolegom ze środowiska, że się tak zjednoczyli" - komentuje zbiórkę na swoje leczenie, wpieraną przez znanych aktorów i aktorki.

Posłuchaj podcastu