Zamknij

Andrzej i Agata Dudowie: historia ich uczucia. Miłość od pierwszego wejrzenia?

Redakcja
14.02.2018 11:00
Andrzej i Agata Dudowie historia miłości
fot. Andrzej Zbraniecki/EAST NEWS

Zostali parą jeszcze w liceum. Poznali się przypadkiem na jednej z imprez i od tamtej pory byli sobie coraz bardziej bliscy. Przypominamy historię uczucia prezydenckiej pary.

Jak poznali się Andrzej i Agata Dudowie i czy była to miłość od pierwszego wejrzenia? Polska prezydencka para cały czas skupia na sobie dużą uwagę mediów. Uchodzą za bardzo zgodne małżeństwo, w którym wzajemnie się uzupełniają. Świetnie prezentują się podczas publicznych wystąpień, choć Agata Duda zwykle jest bardzo opanowana i powściągliwa w okazywaniu emocji. Właśnie tacy byli, kiedy się poznali: on lgnący do ludzi, ona raczej spokojna. W jednym z wywiadów jeszcze sprzed prezydentury Andrzej Duda zdradził, że po raz pierwszy spotkali się na licealnej imprezie.

„Chodziliśmy do konkurujących ze sobą szkół. Nie od razu między nami zaiskrzyło. Nasz związek wykluwał się powoli” — zdradził „Super Expressowi”. Jednak już w biografii Kornhauser-Dudy autorstwa Anny Nowak czytamy, że młody Andrzej zakochał się od pierwszego wejrzenia. Chodzili do innych liceów, ale ich relacja powoli się rozwijała. Wreszcie, we wrześniu 1990 roku zostali parą, a w 1991 roku dostali się na studia. Ona wybrała germanistykę, a on prawo. Choć różniły ich nie tylko zainteresowania, ale i temperament, zdecydowali się na szaloną podróż po Europie. Kontynent przemierzali autostopem, prawie bez pieniędzy. „Codziennie jedliśmy chleb z nutellą” — powiedział prezydent w rozmowie z SE. Jednak te doświadczenia tylko umocniły ich związek.

Jeszcze na studiach, w 1994 roku, wzięli ślub cywilny. Rok później zdecydowali się na ceremonię ślubną, a wkrótce powitali na świecie swoją córkę — Kingę. Dziś żona i córka to dwie najważniejsze kobiety w życiu prezydenta.

RadioZET.pl/Super Express/SA