Zamknij

Angelina Jolie odważnie o przemocy domowej. Aktorka zaapelowała do kobiet [WIDEO]

10.12.2020 12:54
Angelina Jolie
fot. Harper’s Bazaar UK/Ferrari Press/East News

Angelina Jolie, jedna z największych gwiazd Hollywood, zabrała głos w ważnej sprawie. Aktorka zaapelowała do kobiet w kwestii reagowania na przemoc domową. Poradziła także, gdzie można szukać pomocy w trudnej sytuacji. Podkreśliła, że nie zawsze udzielą jej osoby najbliżej nas.

Angelina Jolie to jedna z największych postaci współczesnego kina i bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aktorek i celebrytek światowego show-biznesu. Aktorka, reżyserka, producentka i modelka osiągnęła niezwykłą popularność, a na swoim koncie ma role w takich hitach jak "Oszukana", "Turysta", "Tomb Raider" czy "Przerwana lekcja muzyki", za rolę w którym otrzymała statuetkę Oscara oraz Złoty Glob. W mediach głośno było o jej małżeństwie z  Bradem Pittem, mówiło się między innymi o romansie pary, który miał rozbić związek aktora z Jennifer Aniston. Jedno z najpopularniejszych małżeństw światowego show-biznesu zakończyło się po pięciu latach, Jolie w 2016 roku złożyła pozew rozwodowy, a w 2019 rozwiodła z Pittem.

Angelina jest doskonale znana na całym świecie także jako działaczka społeczna. Troje z sześciorga jej dzieci pochodzi z adopcji, jest ambasadorką dobrej woli mianowaną przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców oraz członkinią Rady Stosunków Międzynarodowych. Empatyczna filantropka w związku z pandemią koronawirusa postanowiła pochylić się nad sytuacją kobiet, które obecnie są mocniej narażone na przemoc domową, głównie ze względu na społeczną izolację.

ZOBACZ TAKŻE:  Angelina Jolie przeżywa trudne chwile. Jej córki przeszły poważne operacje

Angelina Jolie zabrała głos w sprawie przemocy domowej. Niezwykły apel aktorki

Angelina Jolie we współpracy z magazynem "Harper's Bazaar", nagrała emocjonalne wideo, w którym zwraca się do kobiet narażonych na przemoc domową. Apeluje o reagowanie na zagrożenie i poszukiwanie pomocy oraz wypracowanie odpowiednich zachowań. Aktorka podkreśliła, że nie zawsze najbardziej pomocni będą najbliżsi.

- Porozmawiaj z kimś. Spróbuj znaleźć sojuszników. Połącz się z odpowiednim numerm telefonu. – powiedziała – Na przykład możesz uzgodnić hasło z przyjacielem lub członkiem rodziny, które powie im, czy jesteś w niebezpieczeństwie. Zacznij budować sieć i zdobywaj wiedzę. To smutne, ale nie możesz zakładać, że wszyscy przyjaciele i rodzina zawsze będą chcieli ci wierzyć i cię wspierać. Często będą to osoby obce, które pomogą. Albo inne ofiary, grupy wsparcia lub grupy wyznaniowe - radzi Angelina.

ZOBACZ TAKŻE:  Przemoc domowa w czasie epidemii: „Od 11 lat nie mieliśmy tylu interwencji”

Jolie zaznaczyła także, że pomoc z przemocą domową stosowaną wobec kobiet to nie tylko ich sprawa. Zaapelowała do społeczeństwa o empatię, czujność i pomoc potrzebującym pomocy.

- Jeśli nawet przyszło ci do głowy, że ktoś, kogo znasz, może być w ten sposób narażony na zranienie, staraj się pozostać blisko i być obecnym w jego życiu – wyjaśniła – Daj jasno do zrozumienia, że jesteś tam dla nich. Inną rzeczą, którą wszyscy możemy zrobić, jest edukacja. Dowiedz się o przemocy domowej. Dowiedz się, jak trauma wpływa na nasze zdrowie i może prowadzić do zmian biologicznych, szczególnie u dzieci. Traktuj te kwestie poważnie - poleciła aktorka.

My również apelujemy o czujność i szybką reakcję. Pod numerem telefonu 800120002 działa telefon dla ofiar przemocy w rodzinie.