Zamknij

Angelina Jolie do Olbrychskiego: "Bądź łaskaw się od*******ć". O co poszło?

Maciej Friedrich
06.05.2020 12:49
Angelina Jolie do Olbrychskiego: "Bądź łaskaw się od*******ć". O co poszło?
fot. Michal Wozniak/East News

Daniel Olbrychski wystąpił z Angeliną Jolie w dobrze przyjętym thrillerze szpiegowskim "Salt" z 2010 roku. Polski gwiazdor wspomina spięcie, do jakiego doszło między nim a hollywoodzką aktorką. Jolie miała kazać mu się "od********ć". Czym naraził się Olbrychski?

Daniel Olbrychski to bez wątpienia jeden z aktorów, który przejdzie do historii polskiego kina. Artysta dla wielu kultowy wystąpił w ogromnej ilości spektakli, seriali i filmów. Ciężko wymienić choć niewielką część jego aktorskiego dorobku, wystąpił w takich hitach jak "Pan Wołodyjowski", "Panny z Wilka" czy "Wesele". W 2010 roku mogliśmy oglądać go w "Polityce" Patryka Vegi. Według wielu niepokorny, kontrowersyjny, ale niezmiennie uwielbiany przez kolejne pokolenia widzów. 

Olbrychski to aktor ceniony także poza granicami Polski, czego dowodem jest angaż do wysokobudżetowej produkcji "Salt", w której zagrała Angelina Jolie. Szpiegowski thriller zebrał pozytywne recenzje i w 2011 roku otrzymał statuetkę Saturna dla najlepszego filmu akcji. W rozmowie z Agatą Młynarską polski aktor przyznał, że praca na planie nie należała do najłatwiejszych, a Angelina nie zawsze była dla niego miła.

 Daniel Olbrychski pożegnał wnuka. Żona aktora zdradziła, jak wyglądał pogrzeb

Daniel Olbrychski o pracy z Angeliną Jolie. Gwiazda zwyzywała polskiego aktorka?

Daniel Olbrychski był gościem programu Agaty Młynarskiej, w którym opowiedział między innymi o pracy na planie "Salt". Okazuje się, że pierwszy kontakt z Angeliną Jolie nie należał do najprzyjemniejszych.

- U mnie była 12 czy 14 po południu, a tam o wiele godzin wcześniej. Nie widzieliśmy się, tylko się słyszeliśmy. Słyszeliśmy reżysera i słyszałem Angie, a ona mnie. Chcąc być miłym, powiedziałem na oślep: "You look terrifical", czyli 'Wyglądasz fantastycznie', chociaż jej nie widziałem - opisuje.

- Please be so kidness to f**k off" (Bądź łaskaw się odpie***lić) (...) Ty wiesz, która godzina jest w Kalifornii? Musiałam wstać o trzeciej rano, żeby się zgrać z tym cholernym warszawskim czasem - miała odpowiedzieć hollywoodzka gwiazda.

Olbrychski przyznał jednak, że podczas pracy na planie Jolie była profesjonalistką i spokojnie znosiła problemy techniczne, które jego samego wyprowadzały z równowagi.

- Częściej to mnie puszczały nerwy, kiedy przyczyny techniczne psuły kolejne ujęcie. A Angelinie nawet brew nie drgnęła. Nie okazywała cienia dezaprobaty, kiedy trzeba było nakręcić 12. dubel, a czasem nawet mnie próbowała uspokajać - relacjonuje.

Kogo czasem nie wyprowadza z równowagi wstawanie skoro świt.

 Angelina Jolie przeżywa trudne chwile. Jej córki przeszły poważne operacje

Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Salt"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF