Zamknij

Anita Lipnicka o nowotworze: "Jestem gotowa odejść"

Redakcja
05.12.2017 13:16
Anita Lipnicka
fot. ons.pl

Anita Lipnicka jest jedną z tych gwiazd, które bardzo strzegą swojej prywatności. W wywiadach chętnie opowiadała o swojej muzyce, jednak pozostawała z dala od prywatnych spraw. Teraz po raz pierwszy opowiedziała o swojej walce z chorobą nowotworową.

Kiedy w 2012 roku u Anity Lipnickiej zdiagnozowano nowotwór ślinianki, artystka niezbyt wiele zdradzała na ten temat. Przez lata koncentrowała się na swojej karierze muzycznej i nawet kiedy po 12 latach związku rozstała się z Johnem Porterem, stroniła od opowiadania o tym w mediach. Podobnie było, gdy nastąpił nawrót choroby. Artystka przeszła kilka operacji i walczyła o życie. Dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć o zmaganiach z nowotworem, na który zachorowała 5 lat temu.

W wywiadzie dla magazynu Viva artystka powiedziała, że gdy po pierwszej terapii udało się jej pokonać raka, sądziła, że to już zwycięski koniec walki. Niestety, guz pojawił się w tym samym miejscu, a ona zaczęła przygotowywać się na najgorsze. Przerażała ją myśl o tym, co stanie się z jej dzieckiem.

"Po operacji wróciłam do domu, jakby nigdy nic się nie wydarzyło. Jedyne, co mnie martwiło, to myśl, że jeślibym zniknęła, mojemu dziecku zabrakłoby mamy" - wyznała. "Nie myślałam, że zabraknie mnie dla życia albo zabraknie życia mi. Jestem gotowa odejść w każdej chwili. W sensie metafizycznym i dosłownym".

Na szczęście dla Lipnickiej, nowotwór nie był złośliwy. Wygraną walkę piosenkarka traktuje jak lekcję, z której chce wyciągnąć jak najwięcej. Nadal też bacznie obserwuje swoje zdrowie.

"Ja miałam niezłośliwy nowotwór, więc dużo szczęścia w tym wszystkim. Nie można tu się porównywać z prawdziwymi chorobami nowotworowymi, z którymi ludzie się zmagają. Ale muszę się obserwować i to robię. Natomiast to, co cię nie złamie, to wzmocni. Ja jestem fajterką i próbuję jakoś wszystko przekuć na swoją korzyść" - mówi.

Anita Lipnicka niedawno po raz drugi wyszła za mąż, a w listopadzie ukazała się jej płyta "Miód i dym".

RadioZET.pl/SA