Zamknij

Anja Rubik ostro skrytykowała Agatę Dudę. "Zawsze tęskniłam za Marią Kaczyńską"

Judyta Wanicka
17.04.2020 13:47
Agata Duda i Anja Rubik
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/EAST NEWS, Instagram:@anja_rubik

Anja Rubik zaangażowała się w protest przeciwko projektowi "Zatrzymaj aborcję". Modelka nie szczędzi słów krytyki pod adresem Agaty Dudy, która do tej pory nie zabrała głosu w sprawie ustawy antyaborcyjnej. 

Anja Rubik był jedna z pierwszych gwiazd, która publicznie skrytykowała obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję" forsowany przez proliferską działaczkę Kaję Godek. Projekt zakłada zaostrzenie obowiązujących przepisów poprzez wprowadzenie zakazu usuwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Godek już zapowiedziała, że wytoczy modelce proces o zniesławienie i będzie domagała się wysokiego zadośćuczynienia.  

Kaja Godek chce pozwać Anję Rubik. "Będzie żądanie wysokiego odszkodowania"

Anja Rubik skutkowała Agatę Dudę

Anja Rubik od dawna zaangażowana jest w działalność #Sexedpl - fundacji prowadzącej kampanię na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej w Polsce. Aktywnie wspiera strajki kobiet i różne inicjatywy środowisk feministycznych. Modelka wykorzystuje wszelkie możliwe sposoby, by powstrzymać przegłosowanie projektu antyaborcyjnego, który w czwartek trafił do prac w komisjach sejmowych. W tym celu uderzyła na instagramowym profilu prezydenta Andrzeja Dudy. 

Pod ostatnim postem modelka skrytykowała Agatę Dudę za to, że unika zajmowania stanowiska w ważnych dla kobiet sprawach. Jednocześnie wspomniała o Marii Kaczyńskiej. Tragicznie zmarła pierwsza dama kilkanaście lat temu podpisała się pod apelem w sprawie utrzymania tzw. kompromisu aborcyjnego.

Kobieta, której nie obchodzi los innych kobiet... Jakie to przykre. Zawsze tęskniłam za Marią Kaczyńską, a w takich momentach szczególnie - napisała modelka.

Komentarz Rubik pozostał bez odpowiedzi. 

Zagłosuj

Popierasz zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw