Zamknij

Anjali Riot nie żyje. Znana blogerka zginęła podczas strzelaniny między gangami

24.10.2021 15:39
Anjali Riot nie żyje
fot. screen: YouTube

Anjali Riot nie żyje. Popularna podróżnika i blogerka, która w tym roku skończyłaby 24 lata, została przypadkową ofiarą strzelaniny, jaka wywiązała się między meksykańskimi gangami. Nie była jedyną ofiarą tragicznego wydarzenia.

Anjali Riot nie żyje. Popularna blogerka została zastrzelona

Anjali Riot nie żyje. 20 października 2021 roku w meksykańskiej miejscowości Tulum zginęła popularna blogerka i podróżniczka, która niedługo skończyłaby 24 lata. Pochodziła z Indii, jednak mieszkała w San Jose w Stanach Zjednoczonych. Próbowała zrobić karierę w sieci, jej profil na Instagramie obserwowało ponad 46 tysięcy użytkowników, podejmowała także współpracę ze znanymi markami. Obecnie jej media społecznościowe nie są dostępne.

Riot regularnie relacjonowała w internecie swoje podróże. Niestety, okazało się, że jej wyprawa do Meksyku zakończyła się tragedią. 20 października z popularnej turystycznej miejscowości Tulum doszło do strzelaniny, w której zginęły dwie osoby. Ofiarami były: niemiecka turystka Jennifer Henzold oraz właśnie Anjali. Ponadto postrzelono także dwie inne osoby, o czym poinformowało biuro prokuratury okręgowej w Quintana Roo.

Anjali Riot zginęła w strzelaninie. Blogerka ofiarą wojny gangów

Wstępne śledztwo miało wykazać, że strzelanina była związana z wojną meksykańskich gangów, które wyłudzają pieniądze za rzekomą ochronę. Na targu Mini Quinta miało pojawić się ostrzeżenie ze znakiem gangu powiązanego z wymuszeniami i handlem narkotykami.

Burmistrz Tulum Marciano Dzul poinformował, że ofiary tragicznego wydarzenia znalazły się "w złym miejscu o niewłaściwym czasie" i w żaden sposób nie są powiązane z przestępcami. To z pewnością marna pociecha dla bliskich. Policja miała zatrzymać jedną osobę, nie zdradzono jednak, w jaki sposób miałaby być elementem sprawy.