Zamknij

Nie żyje gwiazda „Anny Kareniny”. Zmarła po ciężkiej chorobie w wieku 69 lat

Judyta Wanicka
06.11.2019 12:06
Ann Crumb
fot. AP/Associated Press/East News

Ann Crumb nie żyje. Aktorka znana z musicali „Anna Karenina” oraz „Aspects of Love” zmarła 31 października wskutek choroby nowotworowej, na którą cierpiała od kilku lat. Ann Crumb odeszła w wieku 69 lat.

Ann Crumb – zmarła gwiazda amerykańskich musicali

Ann Crumb, amerykańska aktorka teatralna i musicalowa, zmarła 31 października 2019 r. w domu swoich rodziców w Pensylwanii. Bliscy potwierdzili śmierć aktorki. Przyczyną śmierci Ann Crumb był rak jajnika, który został zdiagnozowany u gwiazdy w 2015 roku.

Ann Crumb zasłynęła rolą w „Aspects of Love”

Ann Crumb zadebiutowała na Broadwayu w 1987 roku rolą w musicalu „Nędznicy”. Przez kolejne lata znana była głównie jako aktorka musicalowa. Popularność przyniosły jej występy w „Chess” i „Annie Kareninie”, za którą była nominowana do Tony Award w kategorii najlepsza aktorka musicalowa. Jednak międzynarodową sławę przyniosła jej rola Rose Vibert w musicalu „Aspects of Love” w reżyserii Andrew Lloyda Webbera. Prywatnie Ann Crumb angażowała się w akcje na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt. Zachęcała do adopcji psów i kotów oraz protestowała przeciwko usypianiu zwierząt w przepełnionych schroniskach. 

RadioZET.pl/jw