Zamknij

Anna Czartoryska-Niemczycka przeszła koronawirusa. Opisała chorobę

29.10.2020 21:02
Anna Czartoryska
fot. Jakub Kamiński/ East News

Anna Czartoryska-Niemczycka zaraziła się koronawirusem. Gwiazda jest już zdrowa, jednak dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć o chorobie. Zdradziła, jakie miała objawy i jak przeszła koronawirusa.

Anna Czartoryska-Niemczycka przeszła koronawirusa. Gwiazda jest już zdrowa, jednak dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć o chorobie. Na Instagramie opisała objawy choroby,  którymi musiała się zmierzyć.

Zobacz też:Rekord zakażeń koronawirusem. Dr Sutkowski: "Będziemy mieć armagedon zdrowotny"

Anna Czartoryska-Niemczycka przeszła koronawirusa. Zdradziła, jak przeszła chorobę

"Jestem ozdrowieńcem! Nie wiem, gdzie złapałam koronawirusa, ale choroba zaczęła się od przeziębienia - za lekko się ubrałam przed wyjściem z domu, zmarzłam i pewnie tak sobie obniżyłam odporność. Przez kilka dni czułam się osłabiona, a potem straciłam węch i smak. Zero kaszlu, gorączki, duszności. Za to ból mięśni i zapalenie spojówek. W łóżku spędziłam dwa dni, a w pozostałe starałam się jak najwięcej być na świeżym powietrzu, w ogródku. Test zrobiłam prywatnie. Nigdy nie trafiłam na kwarantannę, nie skontaktował się ze mną sanepid, nie było u mnie policji. Izolację odbyłam dobrowolnie, byłam oczywiście w kontakcie z lekarzem pierwszego kontaktu i z osobami, z którymi widziałam się przed otrzymaniem wyniku. Michał i dzieci zdrowe (po testach)" - napisała Anna Czartoryska.

Aktorka podkreśliła też, jak ważne w tych dniach jest dbanie o sobie oraz nienakręcanie się złymi wiadomościami.

"Piszę Wam o tym, bo w mediach można przeczytać dużo opisów dramatycznych przebiegów tej choroby, co niestety nie pomaga, gdy ją złapiesz - każde drapanie w gardle, lub inny, nawet lekki objaw powoduje lęk i ogromny stres. Nie znaczy to, że namawiam do tego, żeby tę chorobę bagatelizować. Chcę tylko dać trochę nadziei tym, którzy są dopiero na jej początku. Uważajcie na siebie, pijcie dużo wody, odpoczywajcie, nie nakręcajcie się złymi wiadomościami. Jeśli zaobserwujecie u siebie początek jakiejś infekcji - zostańcie w domu. Życzę Wam dużo zdrowia i wytrwałości" - wyjaśniła Anna Czartoryska-Niemczycka.

RadioZet.pl