Zamknij

Anna Dereszowska o piciu alkoholu w ciąży. Poruszyła ważny temat

12.10.2021 11:59
Anna Dereszowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Anna Dereszowska już wkrótce zostanie mamą po raz trzeci. Aktorka chętnie opowiada o swojej ciąży w mediach społecznościowych. Teraz opublikowała na Instagramie wpis, w którym ujawniła, że w tym wyjątkowym stanie nie sięga po alkohol. "Nie można określić, jaka dawka zaszkodzi dziecku" - podkreśla.

Anna Dereszowska wzięła udział w ważnej kampanii społecznej, która ma zwiększyć świadomość przyszłych rodziców na temat FAS, czyli płodowego zespołu alkoholowego. Aktorka bardzo poważnie podchodzi do ciąży i stara się zrobić wszystko, by jej dziecko przyszło na świat zdrowe. W Polsce jednak picie alkoholu przez ciężarne kobiety to poważny problem - rocznie rodzi się ok. 9 tys. dzieci obciążonych FAS. Z tego powodu Anna Dereszowska włączyła się w akcję "Ciąża. Trzeźwy start procentuje" Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Katowicach.

Anna Dereszowska zaangażowała się w ważną kampanię

Aktorka zamieściła wpis na ten temat na swoim profilu na Instagramie. Przyznała, że odkąd wie o ciąży, odstawiła procentowe trunki. Choć część kobiet wciąż myśli, że łyk wina lub piwa nie zaszkodzi dziecku, Anna Dereszowska ostrzega nawet przed tak małymi dawkami alkoholu.

- Wiecie, że w 1/100 dzieci cierpi na zaburzenia wynikające ze spożywania alkoholu przez ich matki w czasie ciąży? Nie można określić, jaka dawka alkoholu może być szkodliwa dla dziecka, dlatego podjęłam decyzję - w ciąży nie piję alkoholu w ogóle! - przekazała aktorka.

Zgadzacie się z nią?