Zamknij

Anna Dereszowska przyznała się do poważnej choroby. Będzie się leczyła do końca życia

Judyta Wanicka
18.09.2019 16:32
Anna Dereszowska
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Anna Dereszowska cierpi na poważną chorobę tarczycy. Gwiazda serialu „Lepsza połowa” wyznała, że zmaga się z Hashimoto – przewlekłym zapaleniem tarczycy, które wiąże się z szeregiem dokuczliwych objawów i często utrudnia codzienne funkcjonowanie. Aktorka opowiedziała, jak radzi sobie z nieuleczalnym schorzeniem.

Anna Dereszowska cierpi na poważną chorobę, z którą zmaga się coraz więcej gwiazd show-biznesu. W rozmowie z tabloidem gwiazda serialu „Lepsza połowa” wyznała,  że zmaga się z chorobą Hashimoto, czyli przewlekłym, autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy. Schorzenie rozwija się podstępnie, przez wiele lat nie dając żadnych objawów. Jeśli nie zostanie w porę zdiagnozowane i właściwie leczone, może doprowadzić do poważnych powikłań takich jak depresja czy cukrzyca. Na szczęście Anna Dereszowska wie już, co jej dolega. Przez rozchwiane hormony tarczycy nie jest jej łatwo funkcjonować na co dzień, ale aktorka znalazła skuteczny sposób na radzenie sobie z nieuleczalną chorobą.

Anna Dereszowska choruje na Hashimoto

Anna Dereszowska w rozmowie z „Super Expressem” wyznała, że mimo problemów ze zdrowiem stara się żyć normalnie. Jest aktywna zawodowo i uprawia sport. Stara się jednak uważać na to, co je. Dieta w chorobie Hashimoto jest jedną z kluczowych kwestii. Dzięki odpowiednio skomponowanemu menu można zapobiec wielu dolegliwościom. Anna Dereszowska wykluczyła przede wszystkim produkty zawierające gluten i laktozę.

Choruję na Hashimoto. Staram się za pomocą diety poprawiać swoje wyniki badań i odpowiednim jedzeniem wpływać na własne samopoczucie. Wyeliminowałam gluten i laktozę – wyznała w tabloidzie. 

38-letnia gwiazda „Ladies” przyznaje, że wciąż brakuje jej czasu na skrupulatne przygotowywanie posiłków. Zdecydowała się więc skorzystać z wygodnego i bardzo modnego obecnie rozwiązania, jakim jest dieta pudełkowa. Przy tak napiętym grafiku okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Nie ukrywam, że przy ogromnej ilości zajęć nie byłam w stanie zapanować nad swoim menu, więc zdecydowałam się na odpowiednio dobraną dietę pudełkową. To rozwiązanie świetnie się sprawdza – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem”.

Anna Dereszowska jest kolejną polską gwiazdą, która przyznała się do choroby Hashimoto. Z przewlekłym zapaleniem tarczycy zmagają się również Kayah, Maffashion, Kinga Rusin, Aneta Zając, Karolina Szostak, Agnieszka Włodarczyk oraz Dominika Ostałowska.

Zagłosuj

Badałeś już tarczycę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw