Zamknij

Anna Dereszowska szczerze o śmierci mamy. Wstrząsające słowa aktorki

Maciej Friedrich
14.01.2020 12:29
Anna Dereszowska szczerze o śmierci mamy. Wstrząsające słowa aktorki
fot. Jakub Kaminski/East News

Anna Dereszowska w wywiadzie zdecydowała się na szczere wyznanie. Zdradziła, że jej mama przegrała walkę z nowotworem, ponieważ zaniedbała ważne badania. Aktorka zaapelowała do fanów i wyjaśniła, jak istotna jest profilaktyka.

Anna Dereszowska to popularna polska aktorka znana zarówno z ról filmowych i serialowych, jak i kreacji teatralnych oraz dubbingu. Na swoim koncie ma role między innymi w "Złotopolskich", "Lejdis" i "Pitbullu", a 10 stycznia premierę miała komedia "Mayday", w której Dereszowska wcieliła się w postać Basi.

 Anna Dereszowska w bikini. Aktorka pokazała pośladki [WIDEO]

W prywatnym życiu Anny pojawiały się ciemne chmury, najczęściej związane z problemami zdrowotnymi jej i jej bliskich. Sama aktorka przyznała, że choruje na Hashimoto, a jej córka musiała przejść operację. Mama Dereszowskiej przegrała walkę z chorobą nowotworową. W wywiadzie z "Super Expressem" Anna zdecydowała się na szczere wyznanie i przestrzegła fanów.

Anna Dereszowska szczerze o śmierci mamy. Aktorka namawia do badań

W rozmowie z "Super Expressem" Anna Dereszowska wyznała, że zaangażowała się w akcję "Diagnostyka jajnika", ponieważ jej mama przegrała walkę z rakiem jajnika właśnie przez zaniedbanie badań.

- Rak jajnika to temat bardzo mi bliski. Moja mama 30 lat temu zmarła właśnie na raka jajnika. Mimo że sama była lekarzem, a tata ginekologiem położnikiem, ale nie ginekologiem onkologiem, rzadko się badała, dlatego chorobę wykryto u niej bardzo późno. Gdy trafiła na onkologię, rak był już zbyt zaawansowany, żeby z nim wygrać. To paradoks, że była lekarzem i się nie badała, bo myślała, że jej to nie dotyczy. Niestety, dotyczy każdego z nas (...) Pewnie mama by z tym nowotworem wtedy nie wygrała, ale na pewno żyłaby dłużej, gdyby się badała.

Dlatego aktorka robi wszystko, by przekonać jak najwięcej osób do regularnych badań.

- Jeśli możemy żyć dłużej, nawet o 5 lat, nawet nie dla siebie, ale dla naszych dzieci i najbliższych, to warto o siebie zawalczyć - podkreśla aktorka.

 Rak jajnika przebiega skrycie - idź do ginekologa!

Zagłosuj

Lubisz polskie komedie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/se.pl/MF