Zamknij

Anna Kalczyńska szczerze o protestach. "Obelgi i wandalizm to nie moja droga" [FOTO]

27.10.2020 12:08
Anna Kalczyńska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Anna Kalczyńska, znana widzom z "Dzień Dobry TVN", zabrała głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Nawiązała do odbywających się w Polsce protestów. Dziennikarka wsparła kobiety, choć negatywnie oceniła niektóre zachowania protestujących.

Anna Kalczyńska to jedna z prezenterek stacji TVN, które umilają widzom stacji poranki w śniadaniowym formacie "Dzień Dobry TVN". Do programu dołączyła w 2014 roku, zastępując Jolantę Pieńkowską, obecnie pracuje w duecie z Andrzejem Sołtysikiem. Od lat cieszy się niezmienną sympatią widzów, a wiele osób nie wyobraża sobie śniadaniowego programu bez jej udziału. Wielbiciele dziennikarki zaniepokoili się, gdy pojawiła się informacja, że została objęta kwarantanną, na szczęście jednak czuje się dobrze.

Najważniejszym obecnie tematem w Polsce jest kontrowersyjna decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Tłumy kobiet i wspierających je mężczyzn nie kryją oburzenia i wyszły na ulicę. Doszło do starć z policją, w całym kraju trwają protesty, głos zabrały także gwiazdy, które w większości solidaryzują się z walczącymi o zmianę decyzji trybunału kobietami. Prezydenta zaatakowała Małgorzata Rozenek-Majdan, sytuację skomentowała także między innymi Anna Lewandowska. Swoje zdanie w mediach społecznościowych wyraziła także Anna Kalczyńska.

ZOBACZ TAKŻE:  Anna Kalczyńska w bikini 10 lat temu. Fani zaskoczeni zdjęciem [FOTO]  

Anna Kalczyńska o protestach kobiet. Wyraziła swoje zdanie o aborcji

Na profilu Anny Kalczyńskiej na Instagramie pojawiło się nowe zdjęcie i obszerny wpis, w którym dziennikarka wypowiedziała się na temat sytuacji związanej z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Zaznaczyła, że nie jest zwolenniczką niektórych rozwiązań stosowanych przez protestujących. Podkreśliła jednak, że każda kobieta powinna sama decydować w tak osobistej kwestii.

- Wybaczcie. Znacie mnie. Obelgi i wandalizm w kościołach to nie jest moja droga. Szukając komentarza do tego, co się dzieje, znalazłam to piękne zdjęcie siostry Małgorzaty Chmielewskiej ze swoim przybranym synem. Kto jest większym autorytetem dzisiaj niż Siostra Małgorzata, która całym swoim życiem wciela w życie miłość do bliźniego, pomoc najuboższym i miłosierdzie? Nawet Ona, zapytana o wyrok TK mówi wyraźnie: „Nie można nikogo zmuszać do heroizmu”. Taki heroizm, jak urodzenie chorego, cierpiącego dziecka musi przynależeć wolnej woli.

Gwiazda "Dzień Dobry TVN" nawiązała do siostry Małgorzaty, zakonnicy, która poświęciła swoje życie dla innych.

- Siostra Małgorzata założyła 11 domów, w których opiekuje się potrzebującymi. Wychowała 5 przybranych dzieci. To jest wspaniałe świadectwo, wyrzeczenie się siebie, w moich oczach – bohaterstwo. A jednak – Siostra mówi wyraźnie, że choć celem każdej pomocy jest miłość, to nie można narzucić jej żadnym paragrafem.  Podziwiam tego Anioła na ziemi, dziękuję, że jest z nami. Ale rozumiem tych, którzy takiej siły nie mają. Wybór nie zakaz - podsumowała.