Zamknij

Anna Karwan żali się na los polskich artystów. Rozpaczliwy apel przed wyborami

09.07.2020 21:43
Anna Karwan
fot. Instagram:@aniakarwan

Anna Karwan wciąż nie może wrócić do pracy po pandemii koronawirusa. Wokalistka znana z "The Voice of Poland" opublikowała poruszający post, w którym opisała beznadziejne położenie wielu polskich artystów. Niech w tym kraju coś się zmieni, bo na razie strach tu zostać - pisze. 

Anna Karwan to wokalistka znana przede wszystkim z programu "The Voice of Poland" oraz "Must be the music", w którym dotarła do półfinału. W 2019 roku zwyciężyła Premiery na festiwalu w Opolu. Karwan ma na koncie kilka przebojów, m.in. "Czarny świt", "Słucham cię w radiu co tydzień" i "Głupcy" oraz piosenkę "The Secret Game" promującą film "Ukryta gra". Od września na nowo będzie można ją podziwiać w "Tańcu z gwiazdami", który wraca po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Wokalistka tańczy w duecie z Janem Klimentem.

Anna Karwan, podobnie jak większość polskich artystów, przeżywa trudny okres. Przez pandemię straciła możliwość koncertowania, a co za tym idzie - zarabiania na życie. Wokalistka nie kryje rozgoryczenia, ale jeszcze bardziej nie może pogodzić się z podwójnymi standardami panującymi w branży muzycznej. Ostatnio Karwan skrytykowała TVP za organizowanie "Wakacyjnej trasy Dwójki". Przyłączyła się także do akcji polskich artystów "Otwieramy koncerty", domagających się od rządu ustalenia przejrzystych zasad organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych. 

Ania Karwan oburzona koncertem w TVP. "To jest jawne oszustwo!"

Anna Karwan o rozpaczliwej sytuacji polskich artystów w czasie pandemii 

Gwiazda "The Voice of Poland" ma dość przedłużającej się stagnacji i braku decyzji ze strony rządzących. Kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich postanowiła opisać beznadzieją sytuację, w jakiej znalazła się spora część branży.

Pytacie mnie: „Ania, dlaczego marudzisz i narzekasz, przecież można już grać koncerty!” Może można wejść na scenę, ale bez jasnych zasad. Może można go „załatwić”, ale organizatorzy wydali fundusze na walkę z koronawirusem. Może można spotkać się już z ludźmi, ale fani mają stać od siebie parę metrów, a tego nie ma jak upilnować i nie ma takich przestrzeni, żeby miało to sens. Może można wrócić do klubów, ale nie, koszta wszystkich, którzy przy tym pracują nie zbilansują się - podkreśla Karwan. 

I wreszcie... Może mogę już śpiewać, ale nie mogę wydusić z siebie słowa prawdy. Wspierajcie nas. Jesteśmy Wam potrzebni - apeluje artystka. My walczymy, pracujemy, działamy. Nie poddamy się, chociaż czasem brakuje sił i nadziei. 

Na koniec zwyciężczyni opolskich Premier zwróciła się do wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w niedzielnym głosowaniu. 

W Was ta nadzieja jest. Idźcie na wybory w niedzielę. Zagłosujcie mądrze. Niech w tym kraju coś się zmieni, bo na razie, strach tu zostać - błaga na Instagramie Anna Karwan. 

Posłuchaj podcastu