Zamknij

Anna Lewandowska boi się koronawirusa? "Tak bardzo chciałabym być teraz w Polsce…"

Patrycja Chudolińska
16.03.2020 15:58
Anna Lewandowska
fot. Instagram/@annalewandowskahpba

Anna Lewandowska pierwszy raz tak szczerze opowiedziała o tym, czy obawia się koronawirusa. Żona Roberta Lewandowskiego jest w 8. miesiącu ciąży, więc obecna sytuacja jest dla niej wyjątkowo trudna. Gwiazda przyznaje, że wolałaby być teraz w Polsce, z najbliższymi.

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo. W Europie odnotowano już tysiące przypadków zakażenia, z czego większość stanowią przypadki z Włoch, ale także Francji, Niemiec czy Hiszpanii. Anna Lewandowska i Robert Lewandowski od kilku lat mieszkają w niemieckim Monachium.

Jakiś czas temu Anna Lewandowska pisała o tym, jak dba o odporność w trakcie epidemii. Tym razem zdecydowała się na dużo bardziej szczere wyznanie. Gwiazda podzieliła się swoimi przemyśleniami o obecnej groźnej sytuacji.

- Wiele osób pyta... czy boję się wirusa? Co CZUJĘ? Co ROBIĘ INACZEJ niż przedtem? Powiem Wam, że jest różnie. Momentami czuję determinację i wolę walki, oczywistą chęć pomocy innym, a jednocześnie lęk pomieszany z przerażeniem. Dokładnie takie uczucia towarzyszą mi od kilku dni.  Nie, nie boję się samego wirusa, nie chcę wpadać w panikę, tym bardziej w aktualnym stanie. Jednak najbardziej obawiam się konsekwencji, jakie przyniesie żniwo koronawirusa. Obawiam się o moich bliskich, którzy są w Polsce, którzy są daleko od nas. Obawiam się o innych, czy starczy rąk do pomocy, i o opiekę medyczną. - napisała pod jednym ze zdjęć na Instagramie.

Anna Lewandowska o koronawirusie: "To czas na pokorę"

Anna Lewandowska przyznaje, że zawsze stara się myśleć pozytywnie, jednak w obecnej sytuacji jest jej z tym bardzo trudno.

- My zostajemy w domu, razem. Świat się zatrzymał. Szkoły zamknięte, przedszkola, granice… Teraz jest to czas na pokorę, jest to pewna lekcja i od nas zależy co z niej wyniesiemy. W końcu może i postawieni pod ścianą ... mamy czas na wyciszenie, na zatrzymanie. Świat zatrzymał się… tu i teraz i daje nam możliwość zastanowienia nad wieloma rzeczami... Wyciągamy z tego wnioski. To dla nas wszystkich NOWA LEKCJA... Doceniajmy to co mamy i kogo mamy przy sobie. Kochajmy. Wiem, że wszyscy czujemy tą samą obawę, dlatego wspierajmy się w tym ciężkim czasie, wymieniajmy się uśmiechem, dbajmy o siebie i najbliższych, a przede wszystkim doceniajmy to, co mamy. Właśnie! Dzisiejsze DOCENIANIE nabiera zupełnie innej wartości. Nie sądzicie?

Ania Lewandowska jest obecnie w 8. miesiącu ciąży. Mimo wyjątkowego stanu obiecuje, że będzie starała się motywować swoje fanki.

- Obiecuję, że mimo 8-ego miesiąca ciąży, będę Was motywować i inspirować jak tylko mogę. Tak bardzo chciałabym być teraz w Polsce... Tam, gdzie nasza rodzina... Wasza Ann - zakończyła wpis trenerka.

Obserwatorzy Ani dziękują jej za to, że podzieliła się z nimi przemyśleniami od serca.

RadioZET.pl/PCh