Zamknij

Kim chciała być Anna Lewandowska w dzieciństwie? Brat trenerki ujawnia

Patrycja Chudolińska
11.12.2019 16:35
Anna Lewandowska
fot. Instagram/annalewandowskahpba

Anna Lewandowska jest jedną z najbardziej popularnych trenerek, a jej profil na Instagramie obserwują ponad 2 miliony osób. Okazuje się jednak, że w dzieciństwie wcale nie wiązała swojej przyszłości ze sportem.

Dzieciństwo Anny Lewandowskiej

Anna Lewandowska rzadko opowiada o swoim dzieciństwie. Sportsmenka przyznała w jednym z wywiadów, że jej młodość nie była usłana różami. Bogdan Stachurski, ojciec trenerki, opuścił ją i jej mamę. Nie był to łatwy czas w domu Lewandowskiej.

- Kiedyś tych pieniędzy nie miałam. Naprawdę nie miałam. Do tego stopnia nie miałam, że chodziłam w dziurawych butach zimą i to był okropny okres w naszym życiu. Do tego stopnia, że nawet pomagał nam Caritas. I kiedy zaczęłam zarabiać swoje pierwsze pieniądze, to było stypendium. Miałam wtedy 18 lat, to było 800 zł. Połowę oddawałam mamie, a połowę miałam dla siebie - zdradziła celebrytka w programie "W roli głównej" Magdy Mołek.

Anna Lewandowska chciała... kręcić filmy

Ojciec Ani Lewandowskiej pracował z najlepszymi polskimi reżyserami, natomiast jej mama zajmowała się kostiumografią. Nic dziwnego, że dziewczynka zaczęła marzyć o... karierze filmowca.

- Dzięki temu zainteresowała się fotografią. Chciała pójść na studia operatorskie - zdradził brat trenerki, Piotr Stachurski w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Odejście ojca zmieniło jednak jej podejście do życia. "Lewa" wkręciła się w wir treningów karate. Dzięki temu pokochała sport i ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Zmiana kierunku zawodowego pozwoliła jej również na poznanie obecnego męża - Roberta Lewandowskiego.

RadioZET.pl/PCh